Čína předstihla Samsung i LG a je první ve výrobě televizorů

1

Čína předstihla Koreu a je první na světě ve výrobě televizorů. Za první tři čtvrtletí minulého roku se prodalo 152 milionů televizorů, z toho 31,9 % (48,5 milionu) patří čínským značkám a 30,6 % korejským (Samsung a LG). Oba korejští giganti přitom zůstávají na špici a největším výrobcem televizorů je pořád Samsung, ale v součtu už Čína vede. Značky jako HiSense či TCL a další čínské firmy se začínají prosazovat i na západě.

V žebříčku následuje Japonsko (hlavně Sony, které má na panely společný podnik s Toshibou nazvaný Japan Display) s 14,6 %. Evropa, Spojené Státy a Taiwan mají každý okolo 2 %. Nejde přitom o to, kde byly televizory vyrobeny, to by měla Čína převahu ještě větší, ale o značku.

U samotných panelů se na první příčku dostala Čína již o rok dříve. Největším výrobcem je aktuálně čínský BOE s 23 % následovaný LG s 20 %. Korea je sice hlavním dodavatelem OLED panelů, jejich celkový počet je ale vůči LCD zatím zanedbatelný. Převaha tradičních značek, jako je Samsung, LG či Sony se očekává jen v prémiovém segmentu.

Čína předstihla Samsung i LG a je první ve výrobě televizorů
Ohodnoťte tento článek!
4 (80.51%) 39 hlasů

1 komentář