Čína provětrala kanceláře Microsoftu pro podezření z neférového chování

0

Oživeno:

Čínský zdroj tvrdí, že návštěva kanceláří proběhla za účelem podezření z nekalého chování, možná neužívání monopolního postavení. To může být ovšem jen záminka.

Původní článek:

Čínské úřady prověřují Microsoft. Napětí mezi firmou a zemí v posledních měsících rostlo. Číňané tvrdí, že nevěří vládě Spojených států. Zřejmě i proto zastavili a zakázali nasazování Windows 8 na vládních počítačích. Situace je taková, že úřady dnes začaly kontrolovat kanceláře společnosti v Pekingu, Šanghaji, Kantonu a Čcheng-tu.

Oficiální důvod přitom neznáme. Mluvčí čínské pobočky Microsoftu pouze potvrdila, že společnost podléhá vyšetřování a že má v úmyslu spolupracovat. Podle South China Morning Post byl v asijském státě před necelými dvěma týdny odvysílán televizní pořad, kde expert kritizoval Windows 8 a naznačoval, že tento systém je používán pro sbírání informací o lidech.

 

Vláda se patrně bojí přihlašování pomocí účtu Microsoft, což ostatně už dříve přiznala. Mezitím se Microsoft připravuje na to, že v Číně začne prodávat Xbox One. Jestli bude start prodejů ovlivně, momentálně není jasné.

Zdroj: South China Morning Post via Neowin

Ohodnoťte tento článek!