Čína: zapomeňte na Google. Je tu Goojje

0

Internetový veleobr Google nedávno oznámil, že již nebude nadále cenzurovat výsledky v čínské verzi svého vyhledávače a začal vyjednávat s čínskou vládou o kompromisu. Zatím bohužel ne příliš úspěšně, vše tak nasvědčuje tomu, že Google čínský trh opustí.

Jednou z pročínských reakcí je spuštění webu Goojje.com, který se až nápadně podobá právě webu vyhledávacího veleobra. Zatímco část „gle“ ve slově Google v čínštině zní jako „starší bratr“, „jje“ znamená „starší sestra“. Práci s „novým čínským vyhledávačem“ si můžete vyzkoušet zde.

Zda jde o vtip nebo seriózně myšlenou záležitost čínské vlády není zcela jasné. Faktem ale je, že vyhledávač funguje, ačkoliv výsledky vyhledávání se od „staršího bratra“ liší a na politicky nekorektní výrazy (včetně samotného slova „Google“) samozřejmě zcela odmítne jakkoli odpovědět a přeruší spojení.

Zdroj: Fudzilla

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Mobile World Congress v Barceloně se koná 15-18.2, takže né příští měsíc, ale už tento měsíc. To by článek musel vyjít včera 😉 Mimochodem, před pár dny jsem četl, že někdo od Microsoftu na vyšší pozici v nějakém televizním pořadu potvrdil, že se na MWC představí právě Windows Mobile 7