Čína zase zlobí Google, teď blokuje Android Market

0

Velký čínský firewall znovu úřaduje, Google už z toho musí být zoufalý. V ČLR nejedete Google.com, Gmail, YouTube, Google Docs, Blogger, Picasa, Google+, tedy žádná z nejznámějších služeb internetového hegemona. Teď se na černou listinu dostal i Android Market.

Přitom operační systém Googlu je v Číně hodně populární. Nahradil dříve populární Symbian, telefony ZTE a Huawei na tamní trhu bodují, ale Google z toho nic nemá. Čínští uživatelé mají k dispozici alternativní obchody se softwarem, které jsou schváleny pro „dobro lidu“. A co více, tamní vyhledávací jednička na Androidu staví vlastní systém, kde samozřejmě zmínky o Googlu budou vymazány.

Čína Android Market

Ale v Číně není blokován pouze Google, ale také Twitter, Facebook, IMDB nebo Vimeo. Cnews.cz naštěstí běží :-).

Zdroj: TheNextWeb

Ohodnoťte tento článek!

1 komentář

  1. Tak jsem si myslel, že na tom novém modelu skoro nic moc není, ale teď musím uznat, že i když je cena tak vysoká, tak tohle je další kousek revoluce, za kterou se asi holt musí zaplatit.

    Nekoupil bych si to, ale udělalo to na mě dojem.

    Jen teda uvedení výhody smskovanání za jízdy mi přijde docela hloupé. Stejně tak můžeme použít handsfree a rovnou zavolat. Psát sms za jízdy…to by mě nikdy nenapadlo .)