Číňané se bojí, že by je skrze Windows 8 mohla sledovat americká vláda

0

Čína se nijak netajila tím, že z Windows XP na Windows 8 přecházet nebude, právě naopak. Ve vláda dlaždicový operační systém už není povolený, takže pokud jde o Windows, mohou Číňané migrovat leda na starší Windows 7. Mezitím, co vláda přemýšlí nad případným postupem, ale nadále používá Ikspéčka, která bez podpory představují potenciální bezpečnostní hrozbu.

Tip: Čína zakázala ve vládě Windows 8. Prý to povede k zabezpečení počítačů

Yang Min z Fudan University komentoval situaci pro CCTV a z jeho odpovědi vyplývá, že Čína se aktuálně strachuje o to, že by je někdo prostřednictvím Windows 8 mohl sledovat. A tím někým má být vláda Spojených států. Po Snowdenově odhalení o globálním sledování internetu NSA se takovému vyjádření nelze divit.

 

V půlce května jsme přinesli informaci o tom, že NSA dokonce napichovala routery vyrobené v USA, prostřednictvím kterých mohla sbírat informace z celého světa. Předtím americká vláda tvrdila, že se bojí sledování ze strany síťových zařízení z Číny. Byli to právě Američané, kdo ale dělali přesně to, co veřejně odsuzovali.

Vypadá to, že Microsoft přijde o zákazníka. Číňané to myslí vážně s vlastním operačním systémem pro mobily, z dostupných informací nicméně vyplývá, že se také desktopový operační systém od Microsoftu budou snažit nahradit vlastním řešením, nad nímž budou mít plnou kontrolu.

Microsoft prý Číňanům nechce ukázat zdrojový kód Windows 8. Z toho důvodu se země brání. Přispívá k tomu také online přihlašování a obavy, co by se z dat, k nimž má Microsoft díky modernímu systému přístup, mohl někdo vydolovat. Problém je v tom, že právě tato data mohou posloužit americké vládě jako prostředek ke sledování jiných zemí.

Zdroj: CCTV.com via The Register

Ohodnoťte tento článek!