Čínský web zveřejnil první plnou recenzi Haswellu: čtyřjádra Core i7-4770K

0

Web ChinaDIY jsme zde již měli začátkem dubna. Tehdy tento čínský server zveřejnil různé testy procesoru Core i5-4670K generace Haswell. Uvedení nových CPU Intelu se sice chystá až na začátek června, nicméně stejný web tentokrát zveřejnil v podstatě kompletní recenzi procesoru Core i7-4770K. Součástí je opět i fotografický doprovod (takže můžete zblízka vidět, jak bude vypadat socket, pouzdro i čipová sada), ovšem většinou vás pochopitelně budou zajímat hlavně benchmarky.

Použitý čip nepředstavuje ještě prodejní kousek, na rozvaděči je ještě stále označen jako vzorek. Parametrově již ale odpovídá budoucímu králi procesorů pro socket LGA 1150, modelu Core i7-4770K. Potíž je ovšem z parametry testovací sestavy, které se mi z čínsky psané tabulky (vcelku nepřekvapivě) nepodařilo vyluštit. Podle zveřejněné fotky by použitou základní deskou mohla být MSI Z87-G45 Gaming. V herních testech pak zřejmě byla použita GeForce GTX 660 ve variantě MSI N660 Hawk. A jako protiváha posloužil procesor generace Ivy Bridge, Core i7-3770K, které má shodné frekvence jako testovaný model Haswellu.

Součástí testů je zejména různá syntetika, ale také například převod videa v nástroji MediaCoder a již zmíněné herní testy. ChinaDIY změřila jak běh na normální konfiguraci obou procesorů, tak výkony s taktem nastaveným u obou čipů na 4 GHz.

Dále si všimněte například testů paměťového řadiče v závislosti na frekvenci integrovaného severního můstku. Otestováno bylo i integrované grafické jádro HD 4600 (které ovšem nebude tím nejlepším, co Intel nabídne). Vybrané výsledky si můžete rychle prohlédnout v galerii (čínštinu potřebovat nebudete), celou před-recenzi pak naleznete zde.

Součástí testu bylo i přetaktování – pokud to dobře interpretuji, podařilo se redaktorům dostat na 5100 MHz na vzduchu (pokud se někomu podaří vyluštit, co bylo použito za chladič, neváhejte se pochlubit v diskusi) s napětím 1,4 V. S paměťmi se Číňané dostali až na efektivní takt 2720 MHz (časování 11-13-13-35, napětí 1,75 V), severní můstek při tom běžel na 4590 MHz.

Myslím, že to není potřeba zdůrazňovat, nicméně pro jistotu: jedná se stále o předběžný test, navíc momentálně neověřitelný. Ještě také mohou nastat změny v BIOSu desek či v ovladačích. Proto buďte připraveni na to, že se výsledky v oficiálních recenzích mohou lišit.

 

Zdroj: ChinaDIY

Ohodnoťte tento článek!