Čínským továrnám dochází kvůli novým Macbookům Pro pracovní síly

0

Již nějakou dobu po internetu kolují zvěsti o tom, že se minimálně od dubna pracuje na výrobě nové řady Macbooků Pro. Ty by se podle odhadů měly dostat do prodeje v prvním prázdninovém měsíci. Tyto dohady o jejich představení utvrzuje i dnešní zpráva, se kterou přišel server Digitimes. Dle neuvedeného zdroje začaly kvůli extrémní poptávce Applu docházet pracovní síly v čínských továrnách. I proto byly někteří z těchto dodavatelů nuceni přistoupit k outsourcingu výroby.

Jedním z důvodů těchto problémů může být podle Digitimes i roční období, kdy Apple s požadavkem na výrobu přišel. V předchozích letech byly tyto měsíce dobou, kdy výroba v čínských továrnách spíše klesala.

Zda se nových Macbooků Pro v červenci opravdu dočkáme, se dozvíme za dva týdny. Právě 11. června má Apple v plánu tradiční konferenci WWDC, kde k představeni dojde. Prozatím můžeme doufat, že se potvrdí spekulace a nová řada přijde s tenčím tělem, již nebude obsahovat optickou mechaniku a Macbooky budou poháněny novými procesory iVy Bridge. Ty byly potvrzeny i nedávnými výsledky benchmarku z Macbooku, který obsahoval Core i7-3820QM (2,7 GHz). Stejně tak byla nepřímo potvrzena i přitomnost Retina displeje.

Zdroj: Digitimes.com

Ohodnoťte tento článek!