Čipová sada Intel Z68: to nejlepší z P67 a H67 pro LGA 1155

0

Poslední zprávy hovoří o tom, že čipset Z68, který byl ohlášen na druhý kvartál letošního roku, bude s největší pravděpodobností představen 8. května. Pokud zdroje nelžou, tak si již za necelý měsíc budeme moci koupit základní desky postavené na této čipové sadě, jež v sobě snoubí ty nejlepší vlastnosti čipsetů P67 a H67.

Desky založené na čipsetu Z68 budou směřovat do nejvyšší sféry trhu se základními deskami určenými pro patici LGA 1155. Také by se měly dočkat podpory softwaru LucidLogix’s Virtu, který podporují mnozí výrobci včetně Intelu. Tento systém dokáže přepínat mezi integrovaným jádrem procesoru a dedikovanou grafickou kartou, čímž se sníží celková spotřeba sestavy, ale v případě nutnosti je i dostatek grafického výkonu.

Nový čipset také podporuje RST SSD Caching. Tato funkce by měla snížit nabíhání nejčastěji používaných aplikací oproti startu z klasického pevného disku, protože místo něj se data budou načítat z rychlejšího SSD, přestože budou uložená i na HDD. Solid State Disk v tomto případě bude zčásti fungovat jako obrovská vyrovnávací paměť. Mělo by údajně také jít nastavit, kterých aplikací se tato funkce bude týkat. Na papíře to vypadá hezky, ale až první testy prokážou, jestli má tato technologie kýžený efekt.

Jak se zdá, čipset Z68 bude nejlepší volbou pro patici LGA 1155 a procesory Sandy Bridge pro ni určené. Cena základních desek s tímto čipsetem má být podobná, jako cena nejdražších desek s čipsetem P67.

Zdroj: EXPreview.com

Ohodnoťte tento článek!