Čipové sady nVidia v MacBoocích?

0

Na mnohých místech se diskutuje o nadcházejících inovacích pro MacBook Pro (MBP) i MacBook (MB). Profesionální MBP získá nedesignované tělo a levnější MacBook vymění plasty za hliník. Design a materiály ale nejsou všechno.

Server AppleInsider zaměřující se na dění kolem produktů Apple tvrdí, že nadcházející MBP i MB nebudou používat platformu Centrino 2 – zachován zůstane jen procesor Intel. Když Apple nepoužije čipovou sadu Inte a zachová procesory Intel, zůstává mu pouze jediná rozumná alternativa – čipová sada od kalifornské Nvidie.

Již nyní najdete v MBP grafické karty Nvidia a pokud skutečně dojde k použití čipových sad Nvidia, budou grafické karty této značky ve všech noteboocích – integrované i dedikované. Základem by mohla být čipová sada MCP79, která je jednočipovým řešením pro procesory Intel a přímo konkuruje nejnovějším čipovým sadám Intel.

Bližší informace či testy k MCP79 zatím nejsou dostupné, takže zůstává jen věřit informacím, že spotřeba by měla byt nízká (kdo by tvrdil o mobilním produktu, že má velkou spotřebu, že?) a při vážnějším nasazení GPU akcelerace v Mac OS X bude výkon velmi dobrý. Čas ukáže – nové MBP a MB budou zřejmě uvedeny v horizontu 6 až 8 týdnů.

Zdroj: AppleInsider.com, pcper.com

Ohodnoťte tento článek!