ClamBook: MacBook Air z chytrého telefonu s Androidem či iOS

0

Produkt na obrázku sice vypadá jako kopie MacBooku, pravda je však ještě o něco zajímavější. To, že se jedná o výrobek firmy ClamCase, by mohlo někomu napovědět, o co se jedná. Tento výrobce se totiž zabývá především “docky” pro tablety, které například vašemu iPadu dodají hardwarovou klávesnici a tím z něj udělají něco na způsob notebooku. Novinka jménem ClamCase ClamBook je ale ještě rafinovanější.

ClamCase ClamBook

Jedná se opět o dock, ovšem tentokrát pro chytré telefony s operačními systémy iOS a Android. Nabízí hardwarovou klávesnici a displej se zatím neznámým rozlišením (víme pouze, že bude mít poměr stran 16:9). Pomocí speciálního kabelu s technologií nazvanou MHL s tímto dockem propojíte svůj mobilní telefon a ClamBook se pak chová jako jeho rozšíření; máte tedy k dispozici velkou chicletovou klávesnici a displej, ale veškeré výpočty se nadále odehrávají uvnitř vašeho telefonu. Pomocí stejného kabelu se navíc váš připojený telefon bude i nabíjet, pravděpodobně z akumulátoru integrovaného v základně ClamBooku.

ClamCase ClamBook

Podobné koncepty jsou již známé – viděli jsme již třeba Asus Padfone, Motorolu Atrix či SmartBook. ClamBook je však asi prvním podobným řešením od třetí strany s univerzální připojitelností k různým značkám telefonů s různými operačními systémy. Na trh by ClamBook měl jít prý před Vánoci 2012 a detaily ohledně parametrů jako hmotnost, rozměry či rozlišení displeje zatím neznáme.

 

Zdroj: Clamcase

Ohodnoťte tento článek!