Hlavní navigace

3Doodler je unikátní pero, které funguje jako 3D tiskárna

20. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Včera se stalo něco nečekaného. Na Kickstartru se objevil projekt 3Doodler, který si rozjetí byznysu žádal 30 000 dolarů. Netrvalo ani den a fanoušci investovali více než desetinásobek této částky. Aktuálně je to 381 000 dolarů, a to financování končí až 25. března. 3Doodler bude obrovským hitem.

Popisek projektu hovoří za vše. Je to pero, kterým můžete kreslit ve vzduchu. Funguje totiž jako 3D tiskárna, vychází z něj souvislý proud plastu, který rychle schne. Na rozdíl od tiskáren s ním nevytvoříte objekty podle plánků nakreslených v CADu, 3Doodler jen zhmonťuje pohyby vašich rukou. A pokud máte talent, vytisknete třeba Eiffelovku.

3Doodler
Nakreslená Eiffelova věž

Pero bude stát minimálně 50 dolarů a v balení bude i základní sada barevných plastových náplní. Do prodeje se 3Doodler dostane až v září. Při takovém zájmu ale autoři možná nebudou stíhat pokrýva poptávku. Za 25 dolarů si nicméně můžete koupit některý z výsledků vybraných umělců. Pero může odstartovat novou éru bižuterie a šikovní tiskaři mohou rychle zaplnit kreativní portály jako fler.cz.

3Doodler
Samotné pero

Samotné pero je pěkný cvalík. Na délku má 180 mm, v nejširším místě má 24 mm a dosahuje hmotnosti 200 gramů. Pochopitelně je napájeno rovnou ze sítě, aby nasbírali dostatek energie pro tavení plastů. Na špičce jsou teploty až 270 °C, takže to rozhodně není hračka pro děti (doporučuje se 12+). Zařízení funguje na podobném principu jako tavné lepicí pistole. Náplň zde tvoří bioplast PLA, který se vyrábí z kukuřice a je v přírodě rozložitelný. Kilo náplně stojí do 50 dolarů.

Více se o zajímavém peru dočtete přímo na webu Kickstarter.com.

MM_AI

 

 

Byl pro vás článek přínosný?