Hlavní navigace

Acer Aspire One uveden

3. 6. 2008

Sdílet

Zdroj: Redakce

Šílenství kolem levných mini notebooků pokračuje a žádný z velkých výrobců nemůže zůstat bokem. Acer dnes oficiálně představil svůj Aspire One. Miniaturní notebook z 8,9" displejem a procesorem Intel Atom je přímý konkurent Asus Eee PC 901 a také MSI Wind U100.

Nejdůležitější bude samozřejmě cena - ta by měla začínat na 379 dolarech (přibližně 7 500 Kč včetně daně v ČR) s dostupností začátkem třetího kvartálu. Konfigurace odpovídá konkurenčním produktům, i když proklamovaná bohatost možností trošku překvapila. Na výběr bude například mezi 8 GB SSD nebo 80 GB běžným diskem. Samozřejmostí je Linuxová verze (tentokrát distribuce Linupus Lite) a Windows XP. Displej má při úhlopříčce 8,9" rozlišení 1 024 × 600 bodů a nechybí ani běžná čtečka paměťových karet "4-v-1".

 

Výdrž bude díky použití Intel Atom velmi dobrá - se 3-článkovou baterií 3 hodiny a se 6-článkovou logicky dvounásobek. Malinko větší rozměry 248 × 29 × 170 mm (v porovnání s Asus Eee PC 70x a 900) vyvažuje solidně vyhlížející klávesnicí s dostatečně velkými klávesami.

Redaktor z eeepcnews.de si Aspire One na Tchajwanském Computexu vyzkoušel a své dojmy shrnul do krátkého videa. Chválí rychlý start, velmi jednoduché rozhraní takzvaného easy režimu v použité distribuci Linuxu a také kvalitu vyhotovení.

MMF23

Byl pro vás článek přínosný?