Hlavní navigace

Acer na veletrhu IFA představil svůj první konvertibilní chromebook

4. 9. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Acer patří k nejaktivnějším OEM partnerům Googlu co se týče produkce chromebooků. Ostatně jejich obliba nejvíce vzrostla po představení modelu C720, který před dvěma lety nabídl nevídaný poměr ceny a výkonu. Na ten chromebooky od Aceru sázejí stále a platí to i o posledním modelu s označením R11.

Ten se od své konkurence nejvíce odlišuje použitou konstrukcí. S dotykovými displeji jsme se mezi chromebooky už několikrát setkali, ale přetočení víka o 360 stupňů nabízel do nedávna jen Chromebook Flip od Asusu. Chromebook R11 od Aceru na rozdíl od něj nabídne o něco větší displej s vyšší rozlišením. Konkrétně jde o úhlopříčku 11,6 palců a standardní rozlišení 1366 na 768 pixelů. Další známé rozměry slibují tloušťku 19,2 milimetru a váhu 1,25 kilogramu.

 

KL24

Zbytek výbavy už je ryze chromebookový. Nechybí plnohodnotné Wi-Fi připojení s podporou standardu 802.11ac ani Bluetooth 4.0. Může ale zamrzet absence nového konektoru USB-C, který je zde nahrazen jen starší variantou 3.0.

Acer už své chromebooky téměř rok oficiálně prodává i u nás. Díky tomu můžeme s modelem R 11 počítat i na našem trhu. Podle oficiálních informací se dočkáme během listopadu s cenou 9 490 Kč. Acer ale zatím nezmínil, v jakých paměťových konfiguracích bude jeho novinka k dispozici a případně za jak vysoké příplatky.

Byl pro vás článek přínosný?