Hlavní navigace

Adblock Plus šel s pravdou ven. Má 100 milionů aktivních uživatelů

10. 5. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Mluvčí společnosti Eyeo, která vyvíjí nejpopulárnější doplněk pro blokování webové reklamy, v novém blogpostu prozradil, že Adblock Plus má 100 milionů aktivních uživatelů. Nebo přesněji řečeno – aktivních instalací. Pokud jeden uživatel používá ABP na mobilu, tabletu i počítači, je započten třikrát. Za deset let od vydání první verze blokátoru již ABP zaznamenal přes půl miliardy stažení.

Adblock Plus si řekne o 30% provizi z odblokovaných reklam

Ben Williams dále sdělil, že v zemích jako Německo nebo Francie je blokování reklamy rozšířené už dávno a množství uživatelů se příliš nemění. Naopak v USA nebo Británii si Adblock Plus pochvaluje velký růst. ABP má doplňky pro hlavní desktopové prohlížeče, software pro iOS i zvláštní prohlížeč pro Android.

 

Dle analýzy společnosti PageFair používá doplňky na blokování reklamy již 200 milionů lidí. Pokud by byla obě čísla porovnatelná, polovina uživatelů by se spoléhala právě na Adblock Plus. Obdobných doplňků je ale více. Populární je též Adblock, uBlock či uBlock Origin. Letos zamíří nativní nástroje pro blokování reklamy i do těch největších prohlížečů: Firefoxu, Opery či Edge. Menší alternativy jako například Maxthon je již mají v sobě dlouho. (I Opera jej dříve měla.)

Zdroj: ABP