Hlavní navigace

Adblock Plus uvedl vlastní prohlížeč pro Android. Reklamy blokuje hned po instalaci

20. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Společnost Eyeo vyvíjející Adblock Plus uvedla vlastní prohlížeč pro Android. Je postaven na mobilním Firefoxu, chybí mu řada funkcí originálu, ale už v základu má aktivovaný doplněk pro blokování reklamy. V jeho nastavení jsou automaticky povoleny neobtěžující reklamy (lze zrušit) a uživatel může přidávat další seznamy filtrů.

Pro Eyeo to není první pokus, jak se na Android dostat. Před časem uvedla vlastní aplikaci, která blokovala reklamy v celém systému, ale neporadila si s těmi stahovanými přes HTTPS. Google takový software nevpustil do Play Storu, takže uživatelé museli povolit instalaci z neznámých zdrojů a aplikaci nahrát ručně.

 

Totéž je ovšem čeká i s Adblock Browserem. Prohlížeč je v betaverzi dostupný členům této komunity na Googlu+, ale celý den byl včera přes Play Store nedostupný. Firma to nakonec vzdala a znovu uvedla pouze APK instalátor pro ruční nahrání do telefonu či tabletu. Blokuje i reklamy stahované přes HTTPS.

Prakticky ale nemá smysl tento prohlížeč používat. Kdo chce blokovat reklamy, může rovnou použít běžně dostupný Firefox, který podporuje doplňky (včetně Adblocku Plus s jeho nastavením). Navrch dostane více funkcí, českou lokalizaci a také vědomí, že za vývojem stojí vážená společnost (Mozilla).

Zdroj: Adblock Plus