Hlavní navigace

Alcatel předvedl vykastrovaný laptop, který je poháněn smartphonem [MWC]

25. 2. 2014

Sdílet

Zdroj: Redakce

Mnoho let sním o tom, že se v těle malého telefonu bude skrývat tolik výkonu, že místo počítačů budeme mít telefony, které v případě potřeby připojíme k větší obrazovce. Výkon smartphonů se zlepšuje, byť na pořádné pracovní stanice nestačí. Je to překvapivě Alcatel, který na MWC 2014 ukázal, jak by to jednou mohlo vypadat. Problémem smartphonů a tabletů je v zaměření na konzumaci obsahuje. Na vážnou práci takové zařízení nestačí.

Stále potřebujeme plnohodnotnou klávesnici. Koncept smartbooku ukazuje, že lze telefon využít jako počítač. Tentokrát k němu ale nepřipojíte samostatně klávesnici a obrazovku. Smartphone se bezdrátově spojí se zařízením, jež vypadá jako notebook. Až na to, že se fakticky jedná čistě o spojení obrazovky a klávesnice do běžného notebookového těla. Toto zařízení neobsahuje komponenty, které tvoří celý počítač.

 

Při používání to nicméně tak snadno nepoznáte. Stále máte k dispozici velký displej, hardwarovou klávesnici a touchpad. Na překážku může být Android, který na ovládání touchpadem a velké obrazovky jednoduše není navržený. Představte si, kdyby se po připojení k takové základně Windows Phone proměnil v plnohodnotná Windows. Alcatel nezrcadlí obraz, smartphone zobrazuje něco jiného než vykastrovaný laptop.

Přenos obrazu zajišťuje Wi-Fi, zatímco klávesnici a touchpad obslouží Bluetooth. Podobné koncepty tu už byly. Tenhle má 11palcový displej typu IPS. Akumulátor má kapacitu 5 000 až 6 000 mAh a měl by stačit na celý den. Od masové výroby a běžného používání jsme bohužel docela daleko. Prototyp si vykoušeli pánové z Engadgetu, takže se můžete podívat na video.

KL24

Zdroj: Engadget

Byl pro vás článek přínosný?