Hlavní navigace

Alpenföhn Brocken 2 se vyznačuje asymetrickým pasivem a 14cm ventilátorem

5. 3. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Po dvou letech od uvedení chladiče Alpenföhn Brocken se výrobce rozhodl pro jeho omlazení. Proto nyní uvedl jeho druhou generaci. Původní Brocken je vybaven 12cm ventilátorem s hydraulickými ložisky, který je umístěn na pasivu se čtyřmi heatpipe o tloušťce 8 mm, jež procházejí napříč základnou. Chadič Brocken druhé generace přidává ještě jednu heatpipe a řadí je do dvou řad, což umožňuje rovnoměrnější rozptýlení tepla do žebrování pasivu.

Alpenföhn Brocken 2Alpenföhn Brocken
Alpenföhn Brocken 2Alpenföhn Brocken

Alpenföhn Brocken 2 vs. Alpenföhn Brocken

Hliníkový pasiv, který včetně ventilátoru měří 146 × 100 × 165 mm a váží 842 g, je uprostřed rozdělen do dvou věží. Jak si můžete povšimnout i na fotografiích, jedna z věží nese asymetrická žebra. Jejich zalomení umožňuje osazení pamětí s vysokým rozvaděčem tepla. Typickým rysem tohoto chladiče je stejně jako u původního modelu ukotvení žeber po trojicích. Tímto způsobem vzniká na okrajích mezi jednotlivými trojicemi žeber dostatek místa pro proudící vzduch. Pasiv je uzpůsoben pro osazení 14cm ventilátoru, který je součástí balení.

 

Jedná se o větráček WingBoost 2, jehož hlučnost by při maximální rychlosti 1100 ot./min. neměla překročit 20 dB(A). Výrobcem udávaný průtok vzduchu při těchto otáčkách je 109 m3/h. Nechybí ani PWM regulace, díky níž může ventilátor pracovat již od 400 ot./min.

Alpenföhn Brocken 2
Alpenföhn Brocken 2

KL hlasovani

Montážní systém RockMount podporuje patice Intel LGA 1156, 1155, 1366, 2011 a AMD AM2(+), AM3(+) a FM1. Alpenföhn Brocken 2 je již k předobjednání za £38, 99, což v přepočtu činí zhruba 1160 Kč. Do obchodů by měl dorazit v půli tohoto měsíce. Původní model se u nás stále prodává okolo 960 Kč.

Zdroj: Alpenföhn, TechPowerUp!

Byl pro vás článek přínosný?