Hlavní navigace

Amazon u nás Chromecast prodával omylem. Dongle od Googlu si už snadno nekoupíte

11. 10. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

V úterý jsme vás jako první informovali, že si v Česku můžete oficiálně koupit minipřehrávač od Googlu, objevil se totiž v nabídce Amazonu. Ještě týž večer ale největší e-shop světa upravil podmínky a Chromecast do zemí mimo USA zasílat nebude. Jednu krabičku jsme však do redakce stihli koupit a včera večer nám přišlo od Amazonu vyrozumění, co že se to vlastně stalo.

Chromecast je hodně malý
Chromecast je hodně malý

Obchod přiznal chybu a uvedl, že neměl zájem položku prodávat mimo Spojené státy. V ostatních částech světa totiž zařízení nebude fungovat plnohodnotně vinou chybějících obsahových služeb (typicky Netflix nebo Hulu). Amazon tak nabízí dvě řešení. Zákazník si může zařízení ponechat, Amazon jej bez problémů zašle, případně lze objednávku stornovat a obchod mu vrátí peníze zpět. A pokud mu už Chromecast přišel, Amazon si jej na vlastní náklady dokáže vyzvednout. Tomu říkám férové jednání.

 

Dopis Amazonu

Hello,

We're writing about xxxfor Google Chromecast HDMI Streaming Media Player. We recently learned of an error that allowed this item to be available to ship to international addresses. Unfortunately, this item is not currently intended for use outside of the United States. Outside of the United States, all of the functionality of this item may not be available and the manufacturer's warranty is void. We're sorry for any inconvenience this causes.

You don't need to take any action if you still want to receive the item. If your order hasn’t shipped yet, you can cancel it by going to Your Account and clicking the "Your Orders" button:

http://www.amazon.com/your-account

If your order has shipped and you would like to return the item, you'll find return instructions at the link below. We'll refund you in full, including the return shipping costs.

http://www.amazon.com/returns

MM_AI

We hope to see you again soon.

Sincerely,
Customer Service Department
Amazon.com

Byl pro vás článek přínosný?