Hlavní navigace

Amazon v Česku otevře dvě logistická centra a zaměstná přes 2000 lidí

22. 10. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Češi se nepřestávají ptát, kdy tu obrovský obchod Amazon oficiálně otevře pobočku. Nákupům v Německu a jinde se ale ještě nějaký čas nevyhneme. V příštím roce u nás Amazon aspoň otevře hned dvě velká logistická centra. Ty mají pomoct se zvyšující se poptávkou v Evropě. Není pravdou, že by k nám Amazon emigroval za vidinou nižších nákladů. Stávající distribuční centra ponechá bez výjimky v provozu.

Duben: E15: Amazon míří do Česka, už zde hledá logistické centrum

Domácí ekonomika může jásat, neboť firma v Česku zaměstná nastálo asi 2 000 lidí. K tomu uvolní kolem 3 000 sezónních míst. Jedno centrum bude logicky otevřeno v Praze, blízko letiště. Druhá volba padla nepřekvapivě na Brno. Každé centrum bude mít na plochu velikost zhruba 13 fotbalových hřišť. Vzhledem k tomu, že se nacházíme v srdci Evropy, je jasné, že od nás bude zboží putovat do Německa, Rakouska, Polska nebo na Slovensko.

 

K otevření obou zařízení by mělo dojít v první polovině příštího roku. Když už u nás takové sklady budou, bude pro Amazon mnohem snazší zavést českou variantu e‑shopu. Snad se dočkáme. Firma dále aktuálně hledá kontrolora logistiky, kterého by zaměstnala již v říjnu, kdy chce má v plánu otevřít v Praze středisko pro zákazníky. To bude vyřizovat věci kolem vráceného zboží, zakoupeného na Amazon.de.

Zdroj: WSJ

Byl pro vás článek přínosný?