Hlavní navigace

AMD: totální změna značení a odchod vysokých funkcionářů

10. 2. 2011

Sdílet

Zdroj: Redakce

V AMD probíhají velké změny. Firma se rozhodla zahodit léty prověřené značky Athlon, Phenom či Sempron, mimojiné ze společnosti odchází další vysocí funkcionáři.

AMD oznámila, že v úterý společnost (zřejmě z vlastní iniciativy) opustil Robert Rivet, COO (chief operating officer). V oficiálním prohlášení bylo, že „pan Robert J. Rivet opustí společnost. S platností od 8. února / februára pan Rivet přestává pracovat jako jeden z šéfů společnosti.“ Ze stejně nejasných důvodů na své pozice také rezignoval Marty Seyer, SVP (senior vice-president) pro strategii a corporate strategy officer. V lednu / januári na svůj post rezignoval sám CEO (chief executing officer) Dirk Meyer, je zřejmé, že AMD mění své vysoké funkcionáře za účelem nějaké větší změny strategie.

Robert Rivet se k AMD připojil v roce 2000. Jako COO měl pod kontrolou řadu centrálních funkcí, od lidských zdrojů přes obecnou organizaci informačních technologií po logistiku dodávek. Před příchodem do AMD Rivet pracoval v divizi polovodičových produktů Motoroly, dnes Freescale. Marty Seyer je pro změnu specialista na servery, do AMD přišel v roce 2002 jako viceprezident pro serverovou sféru. Právě Seyer byl šéfem týmu, který stál za vznikem prvních Opteronů. Předtím vykonával funkci CEO Penguin Company, společnosti která staví servery na Linuxu s procesory AMD.

„Oba pro společnost znamenají obrovský přínos za poslední léta, nyní odcházejí za novými příležitostmi a očekává se, že v AMD zůstanou po krátké mezidobí a usnadní předání fnkcí svým nástupcům,“ uvedl Michael Silverman, senior manager PR oddělení.

Dočasným CEO AMD je tak Thomas Seifert (viz fotku), jeho přímým podřízeným je John Docherty, SVP pro výrobu, klíčový specialista pro přechod na 32nm výrobní proces. Tomu nyní dočasně spadla do klína i funkce COO. Podniková strategie, tedy dřívější oddělení Martyho Seyera, včetně funkcí SVP i O pro ni, jde pod křídla Harryho Wollina.

Pro vás jistě výraznější změnou je hlavně změna značení. Opravdu letitá jména jako Athlon, Phenom, Sempron nebo Opteron budou odebrány do křemíkového nebe a po vzoru procesorů Zacate nebo Ontario tu zůstane jen kombinace číslic a písmen. K nim se hlavně připojí zdůrazněná kampaň AMD Vision.

Procesory Zambezi na architektuře Bulldozer (K11?), highendová čtyřjádra, šestijádra a osmijádra ponesou označení FX. Nebudou mít žádné jméno, stejně jako dnes máme AMD E-350 nebo C-50, Zambezi bude FX-series (počet číslic neznáme). Tato rodina procesorů se bude prodávat pod značkami Vision Black a Vision Ultimate.

Dvoujádrová a čtyřjádrová APU Llano s integrovaným Radeonem řady HD 6000 budou patřit do A-series a budou se prodávat pod značkami AMD Vision Ultimate či Vision Premium. Konečně, jednojádra a dvoujádra Zacate jsou E-series a Ontario C-series – a celou nabídku procesorů AMD čeká tento posun na nové značení á la Mercedes.

„U platformy Brazos jsme svým APU odebrali komponentová jména, abychom usnadnili našim OEM partnerům pojmenování jejich produktů, aniž bychom věci komplikovali svými pod-značkovými názvy. Vision je zjednodušující příspěvek AMD pro běžné lidi, kteří vědí, co od PC chtějí, ale nechtějí se prohrabávat složitými technologickými nuancemi. Bude to fungovat i pro Llano nebo Zambezi? Počkejte si a uvidíte,“ řekl Damon Muzny, mluvčí AMD.

Zdroj: X-Bit Labs 1 | 2

Byl pro vás článek přínosný?