Hlavní navigace

AMD už dává hru zdarma i k novým procesorům. Star Wars k Ryzenům 7000, ale ne k modelům X3D

25. 1. 2023

Sdílet

Zdroj: AMD
Soudě podle toho, k jakým procesorům firma nabízela hry zadarmo, se v posledních měsících AMD snaží prodávat hlavně starší Ryzeny 5000. Teď už ale novou, ještě ani nevydanou hru dostanete k Ryzenům 7000 pro socket AM5.

Před Vánoci a tento měsíc AMD dvakrát rozdávalo hry zadarmo k procesorům Ryzen 5000 pro platformu AM4, na čemž bylo vidět, že chce podpořit prodeje této starší generace v levnějším spektru nabídky. Naproti tomu u dražších Ryzenů 7000 takové „pobídky“ nebyly. Ale teď se to mění a hru zadarmo dostanou i pořizovatelé těchto nových procesorů a platformy AM5.

Zatímco k Ryzenům 5000 můžete teď dostat Company of Heroes 3 (akce pořád platí), k novým procesorů má AMD odlišné zvýhodnění. K Ryzenům 7000 je přikládána hra Star Wars Jedi: Survivor. Tato hra navázaná na slavnou filmovou sérii má vyjít až 17. 3., takže je to trochu v předstihu.

Podle podmínek tuto hru teď dostanete ke všem nyní prodávaným Ryzenům 7000 – tedy k původním nadšeneckým modelům 7600X, 7700X, 7900X a 7950X, ale i k nově vydaným 65W modelům 7600, 7700 a 7900. Ovšem na seznamu nejsou nově ohlášené herní procesory Ryzen 7000 „X3D“ s 3D V-Cache. K těmto herním speciálům tedy možná zvýhodnění nebude. AMD může později bundle aktualizovat a do seznamu je přidat, ale firma si také může myslet, že se budou prodávat dobře i bez toho, a tudíž k nim licenci nechce přidávat.

AMD Ryzen 7000 Series Game Bundle AMD Ryzen 7000 Series Game Bundle

Jako obvykle platí, že hru nedostanete automaticky, musíte mít kupon či kód, který vám má dát obchod, kde procesor zakoupíte. Kvůli tomu je třeba to učinit u spolupracujících obchodů, což u nás jsou Alza.cz, CZC.cz, TSBohemia.cz a na Slovensku Datacomp.sk. Tyto obchody už od včerejška hru k nákupům přidávají, akce tedy opravdu platí i pro naše končiny. Pohlídejte si ale radši při nákupu, zda je u dané katalogové položky přibalená hra uvedená (nemusí být třeba u starších zlevněných nebo rozbalených kusů).

Tento kód pak uplatníte na portálu AMDRewards.com a dostanete klíč, kterým se hra dá odemknout na Steamu nebo někdy jiné distribuční platformě. AMD přitom může kontrolovat, zda máte v PC daný procesor (ne nutně ten, který jste koupili, ale odpovídající této akci) nainstalovaný. Uplatnit kupony lze do 6. 5., takže pozor na to, že jejich platnost není věčná. Samotná akce, tedy možnost kupon k procesoru dostat, bude trvat od 24. 1. do 1. 4. 2023.

MMF24

V poslední době se na tyto akce AMD spoléhá víc než konkurenti a mělo jich několik, zatímco u Intelu k procesorům delší dobu nic nebylo (v případě grafik Arc ale ano). Podobnou akci k procesorům měl Intel před několika lety, kdy u generace Comet Lake přikládal zdarma balíček her k některým dražším (a zejména odemčeným K) procesorům. Jinak běžně přikládají hry spíše výrobci grafických karet. Nvidia měla nedávno akci se hrou zadarmo ke svým GPU, ale ta skončila už začátkem měsíce.

Zdroj: AMD

Byl pro vás článek přínosný?