Hlavní navigace

Analytik: Apple Watch 2 přinesou GPS a voděodolnost. První generace bude rychlejší

Sdílet

Zdroj: Redakce

Analytik Ming-Chi Kuo ze společnosti KGI Securities měl v minulosti již několikrát velmi přesné informace o budoucích produktech Applu. Má dobré kontakty mezi jeho dodavateli, takže dokáže odhadnout, co cupertinská firma chystá. Teď poprvé promluvil o chystaných chytrých hodinkách.

Apple podle něj v druhé polovině roku přinese hned dva modely. Apple Watch 2 dostanou nový a rychlejší čipset od TSMC, GPS, barometr, větší akumulátor a voděodolné tělo. To bude podle analytika přibližně stejně velké, nezmění se úhlopříčky displeje ani tloušťka. Podle dřívějších předpokladů se údajně nedočkáme LTE modemu.

Apple Watch se dnes oficiálně začaly prodávat v Česku

Ming-Chi Kuo navíc tvrdí, že Apple uvede i vylepšenou verzi první generace Watch. Ta prý přijde s rychlejším procesorem a rovněž voděodolným tělem. Model bez přesného měření polohy a nadmořské výšky bude levnější. Jestli si ale ponechá stávající cenu a Watch 2 budou dražší, nebo naopak Watch 2 budou stát stejně jako dnešní hodinky a Watch 1 zlevní, to zatím není jasné.

Trh s chytrými hodinkami v uplynulém čtvrtletí oslabil, Apple podle IDC prodal o polovinu méně Watch než před rokem. Nižší cena by mohla přesvědčit ke koupi i další uživatele iPhonů.

 

Zdroj: MacRumors