Hlavní navigace

Android 5 trpí hloupou chybou. Telefon za jistých okolností odemkne každé dlouhé heslo

17. 9. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Bezpečnostní tým Texaské univerzity v Austinu objevil v Androidu chybu, která dovolí odemknout telefon i bez znalosti hesla. Problém se týká Androidu 5.0 až 5.1.1. Opravena byla až v sestavení LMY48M, které už zamířilo na Nexusy. Zároveň se týká jen zařízení, která se zamykají heslem. Ta s PINem nebo gestem postižena nejsou.

" frameborder="0" height="360" width="640">

Pokud zařízení obě podmínky splňuje, může podlehnout následujícímu postupu. Na uzamčené obrazovce otevřete telefon pro nouzové volání. Do pole zadáte například 10 znaků. Dvojklikem je označíte, zkopírujete, kliknete na konec řetězce a tam je zase vložíte. To lze opakovat asi jedenáctkrát. Nakonec je třeba celý řetězec opět zkopírovat.

 

Pak se vrátíte na „lockscreen“, kde spustíte fotoaparát. V něm shora rozvinete notifikační lištu a zmáčknete ozubené kolečko pro přesun do nastavení. Následně vyskočí okno pro zadání hesla. Teď už je stačí několikrát vložit onen dlouhý řetězec, až celá aplikace pro focení spadne (za pár minut) a vám se odhalí celá odemčená plocha.

MMF23

PS: Není jasné, kterých zařízení se to týká. U Nexusů je to jistota, ale ostatní výrobci mohli systém upravit tak, že postup aplikovat nelze.

Zdroj: Utexas.edu via Reddit

Byl pro vás článek přínosný?