Hlavní navigace

Aplikace Počasí, Zprávy, Finance a Sporty nyní i pro Windows Phone

8. 8. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Chování Microsoftu je občas zvláštní a nevyzpytatelné. Některé týmy spolu nespolupracují, spíše mezi nimi panuje rivalita. Někdy se nepoučí z chyb, co udělali kolegové, což platí zejména pro týmy kolem Windows 8 a Windows Phone. Tentokrát se zničehonic objevily aplikace, které známe z tabletů a počítačů, na obrazovkách chytrých telefonů.

Jedná se celkem o čtyři kousky, jež pohání vyhledávač Bing. News nabízí zpravodajství, Sports informace ze světa sportu, Weather stojí a padá na předpovědích počasí a Finance vás zavedou na burzu a ukáží kurzovní lístek.

 

Všechny tyto aplikace známe z Windows 8, kde ovšem nemají přímo v názvu jméno vyhledávače Bing. Sdílí ale loga i funkcionalitu. Prakticky se jedná o ty stejné aplikace, jen převedené na menší obrazovky smartphonů. Stěžovat si na ně nelze, povedly se, byť však nehlásí dostupnost pro Windows Phone 7. Přesto se ale musíme zeptat, proč přichází zrovna teď. Stojí za nimi stejný tým, tedy nikoli lidé kolem Windows, nýbrž kolem Bingu. Neměl si Microsoft podobné aplikace vyžádat dříve?

Počasí Počasí

Zdroj: Microsoft