Hlavní navigace

App Store již vývojářům vynesl 50 miliard dolarů. Červenec byl rekordní

Sdílet

Zdroj: Redakce

Šéf cupertinské společnosti na Twitteru prozradil, že Apple již vývojářům vyplatil přes 50 miliard dolarů. A právě červenec 2016 byl pro App Store nejvýdělečnějším měsícem v historii. Pravděpodobně na tom má velký podíl mánie kolem hry Pokémon Go. Tu si již podle App Annie nainstalovalo 100 milionů uživatelů iOS a Androidu a denně vygeneruje tržby ve výši 10 milionů dolarů.

Apple App Store již vývojářům vynesl 50 miliard dolarů
Apple App Store již vývojářům vynesl 50 miliard dolarů

Hra využívá model freemium. Lze ji hrát bez výraznějších omezení zdarma, ale pokud chtějí hráči získat konkurenční výhodu (tj. lepší výbavu), musí si připlatit. Zajímavé také je, že jiné úspěšné mobilní hříčky Pokémoni neohrozili. Tržby Mobile Striku, Clash of Clans nebo Candy Crush Sagy se od zajetého trendu neodchýlily.

 

App Store běží zhruba 8 let, při vyplacených 50 miliardách to dělá přibližně 6 miliard dolarů ročně. Průměrně. Reálně tržby neustále rostou. Od Vánoc již Apple vývojářům vyplatil 10 miliard. O čem už se tak nemluví, je fakt, že App Store je cenným zdrojem peněz i pro samotnou firmu. Vývojáři dostávají 70 % částky zaplacené uživateli. Třicetiprocentní provize pro Apple znamená celkové příjmy přesahující 20 miliard dolarů.

via MacWorld