Hlavní navigace

Apple bude měnit neoriginální „vražedné“ nabíječky za ty ověřené

Sdílet

Zdroj: Redakce

Možná jste v poslední době slyšeli o aférách, kdy vadná nabíječka iPhonu způsobil zdravotní problémy nebo i smrt. Poslední dva případy se staly v Číně, 23letá dívka dokonce přišla o život. Později se ukázalo, že chybné nakonec bylo neoficiální příslušenství se závadnou elektronikou. Apple se nicméně i tak k případu  postavil zodpovědně a začal s vyšetřováním, kde se stala chyba.

Nabíječka pro iPhone
Nabíječka pro iPhone

Zároveň od 16. srpna spustí program na výměnu neoriginálních nabíječek za ty certifikované. Uživatelé budou moci vyměnit jednu nabíječku ke každému zařízení, vše je vázáno na sériové číslo iPhonu, iPadu nebo iPodu. Za výměnu bude chtít 10 dolarů, nová nabíječka přitom stojí 19 dolarů.

 

Apple tvrdí, že bezpečnost je teď hlavní prioritou a není možné všechny stávající nabíječky otestovat, proto je bude rovnou měnit za poplatek. Akce potrvá až do 18. října 2013. Program podle našich informací poběží jen v USA a Číně, čemuž nasvědčuje i speciální stránka na webu Applu, která je jen v angličtině a čínštině. Neoriginální čínské nabíječky se však mohou dostat i k nám. Obchody jako Deal Extreme nebo Focalprice jich mají plné sklady a vozí je také do Česka, a to s bezplatnou dopravou.

Zdroj: Apple