Hlavní navigace

Apple bude vyšetřován v Číně, nabíječka iPhonu prý zabila 23letou uživatelku

16. 7. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Apple se v Číně bude potýkat s vyšetřováním smrti třiadvacetileté letušky Ma Ailun. Ta prý zemřela po zásahu elektrickým proudem, který měl způsobit iPhone 5. Zatímco Ma svůj telefon dobíjela, vzala jej do ruky, aby zvedla příchozí hovor. O její smrti se rozepsala i její sestra na tamní mikroblogovací službě, kde mimo jiné upozorňuje uživatele, aby nepoužívali iPhone pokud je připojený do elektrické sítě.

Podle dostupných informací se jednalo o originální iPhone 5 s originálním příslušenstvím, který byl zakoupen v Apple Store v prosinci. Nejednalo se tedy o žádnou levnou čínskou kopii nabíječky, které si v minulosti již oběti vyžádaly. Apple vyjádřil pozůstalým soustrast a mluvčí ubezpečila, že bude maximálně spolupracovat s potřebnými institucemi.

Ma Ailun
Ma Ailun

Pár dní po nehodě bylo zveřejněno, že letuška opravdu zemřela v důsledku zásahu elektrickým proudem. Zda se na něm však opravdu podílela nabíječka iPhonu není jasné. Jedním z vysvětlení může být chvilkové opravdu vysoké přepětí v síti, nešťastně odhalené vodiče nabíječky nebo závada v důsledku vysokých teplot. Dotyčná osoba musí být zároveň náchylnější k úrazům elektrickým proudem, protože většina lidí přežije zásah z běžné domácí sítě bez jakékoliv újmy.

PR oddělení Applu rozhodně nebude mít v následujících dnech zrovna jednoduchý úkol. I na Twitteru se rozhořely diskuze o bezpečnosti originálních nabíječek.

Zdroj: CNN