Hlavní navigace

Apple představil další batoh pro iPhony. Bateriové pouzdro stojí 3500 Kč

17. 1. 2019

Sdílet

Zdroj: Redakce

V prosinci to byly tři roky, co Apple představil pouzdra Smart Battery Case pro iPhone 6S (a později i novější modely). Posměšně jsme jej tehdy nazvali neošklivějším jablečným produktem za hodně dlouhou dobu. Velké pouzdro nepravidelného tvaru mělo léčit jednu z bolístek iPhonů – slabou výdrž. Tu prodloužilo ani ne dvojnásobně. S kapacitou integrovaných akumulátorů Apple nadále šetří, takže bateriového pouzdra se dočkaly i nové telefony iPhone XR, XS a XS Max. Smart Battery Case ale prošel určitým vývojem. Firma článek zvětšila a zarovnala jej se spodním okrajem. Vystouplá část tak již nepřipomíná batoh, ale spíš tučnější zadek.

Z estetického hlediska to však žádný výrazný posun není. Z funkčního ale ano. Nový typ pouzdra podporuje rychlonabíjení přes USB Power Delivery (tedy ne se standardní nabíječkou dodávanou k iPhonu) a novinkou je též podporou bezdrátového nabíjení. Qi podložka tak přijde vhod i s pouzdrem.

MMF23

Smart Battery Case pro nové iPhone se dodává v černé a bílé variantě, cena je jednotná, a to 3490 Kč. Existují levnější varianty od jiných výrobců. U nich ale často budete pouzdro nabíjet zvlášť jiným kabelem (USB-C či microUSB) nebo se připravíte o přístup k Lightningu. Pouzdro Applu navíc lépe spolupracuje s iOS, takže v oznamovacím centru se zobrazují dva ukazatele nabití pro telefon i pouzdro zvlášť.

Výdrž iPhonů s pouzdrem Smart Battery Case

Zařízení iPhone XR iPhone XS iPhone XS Max
výdrž při volání (standardní) 25 hodin 20 hodin 25 hodin
výdrž při volání (s pouzdrem) 39 hodin 33 hodin 37 hodin
výdrž při surfování (standardní) 15 hodin 12 hodin 13 hodin
výdrž při surfování (s pouzdrem) 22 hodin 21 hodin 20 hodin
výdrž při přehrávání videa (standardní) 16 hodin 14 hodin 15 hodin
výdrž při surfování (s pouzdrem) 27 hodin 25 hodin 25 hodin

 

Byl pro vás článek přínosný?