Hlavní navigace

Apple prý oživí „mrtvoly“. Chystá nový iPod Touch i iPad Mini

28. 1. 2019

Sdílet

Zdroj: Redakce

V Cupertinu by po dlouhých čtyřech letech mohli uvést nové iPody Touch a iPady Mini. Vede k tomu několik indicií, které začaly v posledních dnech vyplouvat na povrch. Apple například čerstvě vydal betaverzi iOS 12.2 a v jeho kódu pak Steve Troughton-Smith objevil reference na zatím neuvedená zařízení. Jde o čtveřici nových iPadů (dva páry rozdělené na verzi s Wi-Fi a LTE) a také nový iPod.

KL hlasovani

V případě iPadů by mělo o další generaci základního velkého 9,7" modelu, který Apple každoročně aktualizuje. Mini se ale v roce 2015 zastavil u čtvrté generace a nástupce se již nedočkal. Z kódu vyplývá, že všechny čtyři tablety ponesou Face ID jako loňské iPady Pro, takže budou bez čteček otisků. Že se chystá hromada novinek, napovídá také registrace sedmi nových iPadů v databázi Euroasijské ekonomické komise, jak si všiml web MySmartPrice.

Apple iPad Mini 4 Apple iPad Mini 4

iPod Touch dorazil v šesté generaci v roce 2015 a taktéž je bez nástupce. Apple navíc v roce 2017 přestal prodávat iPody Nano a Shuffle, takže Touch zůstal jediným přehrávačem v jeho nabídce. Fakticky jej ale jako přehrávač nikdo nebere. Jde o osekaný iPhone, který se dá koupit od 6000 Kč a který by mohl sloužit jako relativně levná „herní konzole“. Magazín MacRumors si totiž všiml, že Apple nechal u amerického patentového úřadu rozšířit ochrannou známku iPodu Touch tak, aby pokrývala právě i kategorii kapesních konzolí.

Byl pro vás článek přínosný?