Hlavní navigace

Apple má skvělé hudební studio do kapsy. Aktualizoval mobilní GarageBand a uvedl nový rekordér

22. 1. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Jablečná firma měla vždy velmi blízko k hudbě. Její profi editor Logic Pro je ve světě pojmem, naopak GarageBand naučil stříhat a mixovat muziku i začátečníky. A právě povedený GarageBand je již čtyři roky dostupný i pro mobily a tablety. Tento týden dostal velkou aktualizaci, která jej povýšila na verzi 2.1 a přinesla hromadu novinek.

" frameborder="0" height="360" width="640">

 

Přibyl editor Live Loops pro DJ úpravy pomocí gest. Apple doplnil knihovnu o 1200 zvuků a smyček. K virtuálním nástrojům přibyly bicí. Nově je možné upravovat najednou až 32 stop. Seznam změn a úprav je ještě delší. Aktualizace je pro stávající uživatele zdarma. Ti noví si mohou GarageBand i nadále koupit v App Storu jen za 5 eur.

 

Kromě toho Apple vydal zdarma úplně novou aplikaci Moje melodie (Music Memos), která slouží jako hudební rekordér. Zaznamená zpěv i hru na nástroje. Dokonce obsahuje i kytarovou ladičku. Ke zpěvu, hře na kytaru nebo piano umí automaticky vložit basovou kytaru a bicí. Záznam je pak možné snadno upravit, hodnotit, štítkovat, poslat do jiných aplikací nebo na web.

" frameborder="0" height="360" width="640">

Na přiložených videích jsou obě aplikace vidět v akci. Pohrál si s nimi Dan Ackerman, hudebník, DJ a také redaktor Cnetu.

Byl pro vás článek přínosný?