Hlavní navigace

Apple do půl roku ukáže nový iPhone, vylepšené iPady, MacBooky a…

30. 1. 2020

Sdílet

Zdroj: Redakce

Na první polovinu roku 2020 má prý Apple připravenou aktualizaci téměř všech produktových řad. Tvrdí to alespoň analytik Ming-Chi Kuo, který má prokazatelně dobré konexe v dodavatelské síti jablečné firmy a který již v minulosti velmi přesně předpověděl, co cupertinská společnost chystá.

Nejočekávanějším produktem má být levnější iPhone, mluví se o něm jako o SE 2 nebo iPhonu 9. Ponese design osmičky, zůstanou mu tedy 4,7" LCD a plochou plýtvající čelní strana s domovským tlačítkem a čtečkou otisků. Navíc ale dostane rychlejší čipset Apple A13, 3 GB RAM a nejspíš i lepší zadní foťák. S představením se počítá na březen.

Ve stejnou dobu se pravděpodobně dočkáme i nových iPadů Pro, jejichž poslední modely jsou rok a půl staré. Podle Kua budou rychlejší, nabídnou trojitý foťák a 3D senzor zlepšující možnosti rozšířené reality.

KL hlasovani

Analytik očekává také další revizi MacBooků Pro a Air. Konkrétní novinky neznáme, předpokládat nicméně můžeme nové procesory od Intelu a zřejmě i novou klávesnici, kterou Apple nasadil loni u MacBooku Pro 16.

Firma prý představí také novou nabíjecí podložku, která by měla nahradit zrušenou AirPower. Kuo mluví též o high-endových sluchátkách značky Apple (nikoliv Beats) a štítcích podporujících technologii Ultra Wideband dostupnou v iPhonech 11. Ty by měly sloužit k přesnější lokalizaci, například pohozených klíčů.

Byl pro vás článek přínosný?