Hlavní navigace

Apple spustil program Made for Apple Watch pro výrobce příslušenství

15. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Podobně jako Apple certifikuje příslušenství k iPhonům, iPadům a iPodům nálepkou MFi (Made for iPhone), budou moci podobné označení využívat i výrobci příslušenství pro hodinky Apple Watch. Uživatelům zaručí úroveň zpracování, výrobu šetrnou k životnímu prostředí, Applem doporučené materiály a výrobcům naopak možnost prodávat takové příslušenství v Apple Store.

Apple na svých stránkách zveřejnil dokumenty obsahující technické nákresy a také požadavky, které budou na příslušenství kladeny. Obsahují například informace o zátěžových testech, kterými musí projít řemínky hodinek. Bez viditelného poškození musí projít třídenní solnou lázní, odolat tahu 20 kg a také musí umožňovat kontinuální snímání srdečního tepu stejně jako originální pásky.

Apple WatchApple Watch

Zároveň Apple vyvrátil spekulace, které hovořily o možnosti využití diagnostického portu, který je ukrytý pod jednou ze spon řemínku. Ten totiž umožňuje i nabíjení a existovala tak šance, že by výrobci mohli oficiálně vyrábět řemínky se zabudovanou baterií, případně podobně vybavené držáky. Ačkoliv je nyní i tak mohou vyrobit, určitě se nebudou moci pyšnit označením Made for Apple Watch a zároveň může Apple nabíjecí funkci kdykoliv softwarově omezit.