Hlavní navigace

Apple ve svém hudebním obchodě prodal 25 miliard písniček

Sdílet

Zdroj: Redakce

Jablečná společnost dosáhla dalšího milníku. Ve svém hudebním obchodě prodala už pětadvacetimiliardtou skladbu. Tuto metu pokořil Phillip Lüpke v německé verzi iTunes Storu, který si zrovna kupoval titul Monkey Drums (Goksel Vancin Remix) od Chase Buche. Apple mu proto daroval kupón v hodnotě 10 000 eur na další nákupy v obchodě.

iTunes Music Store je už více než rok dostupný také v Česku
iTunes Music Store je už více než rok dostupný také v Česku

Více nás ale zajímají jiná čísla, která Apple ku příležitosti jubilea zveřejnil. V katalogu má už 26 milionů skladeb a obchod je dostupný ve 119 zemích světa. Z toho vyplývá, že se každá písnička prodala v průměru asi tisíckrát.

Eddie Cue, senior viceprezident Applu pro internetové služby, dále prozradil, že každou minutu si uživatelé stáhnou přes 15 000 skladeb, denně přes 21,6 milionu. Vzhledem k ceně 99 amerických centů za skladbu tak Apple každý den utrží asi 21,4 milionu. Z toho si Apple nechává 30% provizi, takže mu zůstane zhruba 6,5 milionu dolarů a hudebníkům vyplatí 15 milionů. Tato čísla jsou samozřejmě zkreslená, neboť spousta uživatelů neplatí za skladbu, ale celé album. Tržby tak mohou být třeba poloviční. Při současném tempu by mohl Apple padesátimiliardtou skladbu prodat za tři roky.

Mimochodem: 25 miliard skladeb, 30% provize a k tomu odhadovaný poloviční odpočet kvůli prodejům celých alb rovná se 3,7 miliardy dolarů tržeb za deset let existence iTunes Storu.

KL hlasovani

 

Zdroj: Apple

Byl pro vás článek přínosný?