Hlavní navigace

Armáda spustila virtuální náborové středisko

12. 9. 2023

Sdílet

Zdroj: Ministerstvo obrany ČR
Na tiskové konferenci Ministerstva obrany dnes náčelník generálního štábu Karel Řehka a ministryně Jana Černochová představili virtuální náborové středisko, takový online nábor nových lidí do armády.

Zájemci o službu v armádě nemusí pro první informace nikam chodit, stačí se přihlásit elektronicky a předem si vyzkoušet některé části příjmu. S rekrutačním důstojníkem se lze spojit také prostřednictvím videokonference a fyzicky se dostavit až na lékařskou prohlídku.

Autor: Ministerstvo obrany ČR

Nemá jít o obyčejnou webovou stránku, ale náborový portál, který se má dále rozvíjet. Podle Řehky se armáda pomocí online náboru snaží přizpůsobit nové generaci, která je sžitá s internetem a smartphony. Součástí je i virtuální asistentka Adéla (A jako armáda, dodal Řehka). Součástí budou také hry týkající se kyberbezpečnosti i střílení.

Aplikace přišla na 90 milionů korun a za vývojem stojí státní podnik LOM Praha. Aplikace je na adrese doarmady.cz a přihlásit se dá i přes identitu občana. Tiskovou konferenci si můžete pustit zde.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Cnews.cz, dříve editor Computeru. Nadšenec do notebooků a příznivce kompaktních smartphonů. Najdete mě na Twitteru nebo LinkedInu.