Hlavní navigace

Asistent: Seznam testuje pomocníka, který pomůže s vyhledáváním a nákupem

19. 5. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Ač název napovídá, že český internetový gigant chystá vlastní Siri, Cortanu, Now nebo variace na službu BlackBerry Asistent, skutečnost je prostší. Seznam Asistent není umělá inteligence, ale lidský operátor, který pomůže zařídit skoro cokoliv.

Seznam Asistent
Seznam Asistent

Seznam jej testuje na svém novém webu (zatím v betaverzi) a přístup k němu bude mít tisícovka vybraných uživatelů. Od včerejška běží dvoutýdenní test, který má ověřit, jestli by o takovou službu byl zájem a jak ji případně vylepšit.

 

Asistent má podobu malého chatovacího okna, ve kterém operátor podepsaný svým jménem vyzve uživatele, že mu může pomoci. „Vyhledá odpovědi na nejrůznější otázky, objedná nákup potravin, nebo třeba zamluví wellness hotel v Krkonoších,“ píše Seznam v tiskové zprávě.

Spousta lidí neumí vyhledávat a vzhledem k cílovce Seznamu, kterou tvoří především starší lidé, dává podobná služba smysl. Dokonce by mohla být i bezplatná. Dovedu si představit, že při objednání hotelu nebo nákupu se Seznam domluví na provizi. Hotel či obchod získá zákazníka, kterého by bez Asistenta neměl.

Zdroj: Seznam

Byl pro vás článek přínosný?