Hlavní navigace

Asus NAS-M25: ultrarychlá obnova vašich dat

28. 4. 2011

Sdílet

Zdroj: Redakce

Asus má prsty téměř všude, jen namátkou: základní desky, grafické karty, monitory, notebooky, telefony, ale i síťové prvky nebo servery. Nyní se rozhodl expandovat i na trh se síťovými úložišťmi. První vlaštovkou budiž NAS-M25.

NAS-M25 je dvoudiskové úložiště pro domácí uživatele, popřípadě nenáročné firemní zákazníky. Základní parametry nijak nezaskočí, spíše odpovídají průměru (což sami můžete zhodnotit v následující tabulce):

CPU 1,2 GHz
Operační paměť 512 MB DDR2
Pozice pro disky 2 × SATA 3 Gb/s
Ethernet 1 × 1 Gb/s
Rozšiřující porty 3 × USB 2.0
Hlučnost 30/38 dB
Rozměry 211 × 129 × 120 mm

Jako hodně zajímavou (a rozhodně ne obvyklou) bych ale označil přidanou hodnotu v podobě zálohovacího software. Asus k zařízení přibaluje FarStone Total Recovery Pro 7, nástroj pro vytváření záloh vašeho počítače.
V ideálním stavu necháte nejdříve vytvořit plný obraz disku, dodaná aplikace poté každou hodinu vytváří přírůstkové zálohy. V případě havárie disku pak stačí pouze vybrat datum, ke kterému má být obnoven stav počítače. Jednoduché, rychlé. Snad i funkční…?

Asus NAS-M25

Další bonus získáte v podobě FarStone Virtual DrivePro 12. Vytvořené zálohy můžete rychle připojit do virtuálního stroje VMWare, ověřit na něm funkčnost zálohy či připravit systém na migraci do jiného počítače.

MM_AI

Asus již začíná s distribucí zařízení do obchodů, doporučená cena pro český trh je vcelku slušných 5500 Kč s daní. Jen pro informaci – krabicová verze FarStone Total Recovery Pro 7 stojí $400. Nástup se Asusu celkem povedl, nemyslíte?

Zdroj: TZ, Asus

Byl pro vás článek přínosný?