Hlavní navigace

Asus oznámil ROG GTX 980 Ti Poseidon Platinum s obojživelným chlazením

2. 9. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

Nedávno ohlásila společnost MSI svou vrcholnou verzi GTX 980 Ti s označením Lightning a tak Asus nemohl dlouho zahálet a nyní představuje svůj vlastní špičkový počin v podobě GTX 980 Ti Poseidon Platinum. Ta nabídne naddimenzované obojživelné chlazení a střídmé takty. Nyní si už počkáme pouze na Matrix, tedy to nejlepší, co Asus dokáže v grafických kartách nabídnout.

Asus ROG GTX 980 Ti Poseidon Platinum

Ano v porovnání s MSI GTX 980 Ti Lightning zaostává Poseidon Platinum o slušných pár MHz, v OC módu nabídne totiž boost jen na hranici 1228 MHz a v Gaming módu jen 1203 MHz. Základní frekvence jsou poté 1141, respektive 1114 MHz. Čím je tedy tato karta tak zajímavá?

No způsobem chlazení, který kombinuje vodní blok se vzduchovým chladičem. Podle dostupných informací odvádí teplo z jádra odpařovací komora, jež by měla sloužit také jako blok vodního chlazení. Ten, jestliže není zapojen vodní okruh, odvádí teplo dále pomocí heatpipe do žebrování, jež ochlazují dva 90mm ventilátory. Vodní okruh se připojuje pomocí standardních ¼" G fitinek. Oba způsoby chlazení při vzájemné součinnosti nabízí až o 30 °C nižší teploty v porovnání s referenčním chladičem.

Asus ROG GTX 980 Ti Poseidon Platinum

Na tištěném spoji se nachází komponenty s marketingovým razítkem Super Alloy Power II, tudíž žádní poddaní ale jen šlechta. Cenu či dostupnost karty na trhu výrobce ani zdroj nezmiňují, ale leze očekávat nacenění někde okolo hranice 21 000 Kč.

Zdroj: TechPowerUp