Hlavní navigace

Asus představil smartphone speciálně na selfie [Computex]

4. 6. 2015

Sdílet

Zdroj: Redakce

ZenFone Selfie je smartphone speciálně vytvořený pro pořizování fotek sama sebe. Jeho přední kamera je totiž stejně kvalitní jako zadní. Obě mají 13 Mpx, dvojitý LED blesk a automatické ostření. Zadní kamera disponuje světelností f/2.0 a laserovým ostření.


 

ZenFone Selfie nabízí režim ZenUI Beautification, s jehož pomocí může fotograf změkčit obličejové rysy, zeštíhlit tváře nebo vylepšit tón pleti v reálném čase. Přední fotoaparát má světelnost f/2.2 a úhel záběu 88°. Telefon obsahuje i režim Selfie Panorama, který zvýší úhel na 140°.


 

Zenfone Selfie má velký 5,5“ IPS displej s rozlišením Full HD, tedy stejně jako ZenFone 2. Chrání jej odolné sklo Tough Corning Gorilla Glass 4. Rozdíly proti ZenFonu 2 jsou nakonec větší: uvnitř jej místo Intelu pohání osmijádrový 64bitový procesor Qualcomm Snapdragon 615 a telefon je o 4 milimetry vyšší.

 

Vzhledem k tomu, že ani původní ZenFone 2 není moc kompaktní, tak drobný nárůst už nevadí. V balení dostanete malý stativ a když na displej napíšete gestem znak S, spustí se přední fotoaparát.

 

​zdroj: Asus

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Cnews.cz, dříve editor Computeru. Nadšenec do notebooků a příznivce kompaktních smartphonů. Najdete mě na Twitteru nebo LinkedInu.