Hlavní navigace

Asus se vrhá do SSD. Herní disky pro PCIe 4.0 tak nabídnou všichni tři tchajwanští výrobci

9. 5. 2022

Sdílet

Zdroj: Asus
Tchajwanský Asus je především hardwarová firma, ale do segmentu čipů se příliš nepouští. Nyní však na svém facebookovém profilu ukázal, že chystá vlastní herní SSD. Když už je vyrábí i jejich přímá ostrovní konkurence MSI a Gigabyte, nemůže Asus zůstat stranou.

Kromě kapacity 1 TB nezveřejnil Asus zatím žádné informace. Je ale pravděpodobné, že si tato SSD nechává vyrábět jinde. Tipujeme, že pod štítkem bude řadič Phison E18 a čipy od Micronu. Otázkou dále je, zda Asus nabídne podporu pro herní konzoli Playstation 5.

Pod názvem ROG Strix SQ7 jde o SSD standardu M.2 pro rozhraní PCIe 4.0 a Asus by mohl ukázat více modelů (SQ5, SQ9…). Oficiálně je zřejmě představí 17. května na vlastní akci.

Na trhu je velká konkurence zavedených značek (WD, Samsung, Kingston či Adata) a SSD pod vlastní značkou dodává také MSI (Spatium, od roku 2021) či Gigabyte (Aorus, od roku 2018). Proč se do něčeho takového Asus pouští? Důvodem může být třeba snaha mít v herních počítačích s průhlednou bočnicí co nejvíce komponent vlastní herní značky ROG. Další metou mohou být operační paměti, které zatím najdete jen u Gigabytu.

Tip: Velký test terabajtových SSD pro rozhraní PCIe 4.0 (WD, Samsung, Adata, Seagate, Aorus)

zdroj: Techspot, Asus