Hlavní navigace

Asus Zenbook Prime dostane Ivy Bridge a displej s obřím rozlišením

26. 4. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

Nízkonapěťové procesory z řady Ivy Bridge zde ještě nějakou chvíli nebudou, to ale nezastaví výrobce Asus, který veřejně ohlásil novou generaci ultrabooků UX31A a UX21A. O předchozí verzi Ultrabooku Asus UX31E jsme napsali recenzi.

Zdroj obrázku: Engadget.com

Označení Eltrabooku bude téměř stejné, jako u předchozí generace, proto je do názvu přidáno slovo a celý název nové generace je Zenbook Prime – označení se tedy řídí podobným pravidlem jako u androidového tabletu s klávesnicí Transformer. Vzhledově zařízení vypadá stejně jako předchozí generace UX31 a UX21, protože hlavní inovace se skrývají uvnitř přístroje. Hlavním vylepšením bude použití nové 22nm architektury Intel Ivy Bridge, dále přibude bezdrátový přenos obrazu WiDi a nová bude i u poslední generace často kritizovaná klávesnice, která navíc dostane i podsvícení. Výrobce v inovacích pokračuje a rozhodl se Ultrabooky osadit IPS panelem s rozlišením 1920×1080 (FullHD), a aby toho nebylo málo, display bude k dispozici i v matném provedení – nové Zenbooky Prime jsou tak na nejlepší cestě stát se perfektním ultramobilním zařízením pro práci kdekoliv.

 

O grafický výkon se s jistotou bude starat nová grafická karta od Intelu, HD 4000, integrovaná v procesoru. Podle zdroje Asus nepotvrdil, ale ani nepopřel možnost použití diskrétní grafiky s jádrem Kepler. U novinky byly vychytány problémy s trackpadem. Podle zprávy bude vylepšení zásadní.

KL hlasovani

Cena u 13,3" verze bude začínat na hodnotě 1100 USD a u menší 11,6" verze bude stát 1050 USD. O přesném termínu zahájení prodeje nejsou zatím žádné informace, příchod však můžeme čekat během několika měsíců – na dřívější datum než začátek června ale nesázejte, nízkonapěťová dvoujádra Ivy Bridge na trh půjdou podle všeho až tehdy.

Zdroj: TheVerge.com

Byl pro vás článek přínosný?