Hlavní navigace

Asus Zenbook Prime UX32VD: excelentní displej je jen začátek (recenze)

30. 11. 2012

Sdílet

Zdroj: Redakce

Design, zpracování a specifikace

V červnu jsme měli na recenzi Asus Zenbook Prime UX31A. Druhá generace Zenbooků s přívlastkem Prime se pyšní zejména nejlepším displejem, jaký na ultraboocích můžete najít. O chvíli později uvedený model UX32VD je také 13,3" ultrabook, který se liší v pár detailech, na recenzi jsme si jej zapůjčili teď. Oba Zenbooky jsme vám doporučovali ve vánočních tipech, zejména UX32VD je potom díky své nižší ceně velmi oblíbeným modelem.

V čem se oba stroje liší? Dražší Zenbook Prime UX31A je o milimetr tenčí (17 mm vs. 18 mm u UX32VD). Šasi u UX31A tvoří jediný kus hliníku, UX32VD už unibody není, základna je slícovaná ze dvou částí. U UX32VD tu máme o něco větší baterii a také hmotnost (1,45 vs. 1,3 kg). A hlavně – Zenbook UX31A má čisté SSD a integrovanou grafiku, zatímco UX32VD má hybridní zapojení 500GB disku a 24GB SSD a přepínatelnou grafiku od Nvidie. Kvůli lepšímu šasi je UX31A o dost dražší, výkonnější UX32VD stojí jen 27 490 Kč, což je za tento notebook velmi férová cena.

Asus Zenbook Prime UX32VD
Asus Zenbook Prime UX32VD

Design

Design je u obou modelů prakticky stejný. Základna notebooku je ze světle šedého jednosměrně kartáčovaného hliníku, svrchní strana víka je potom o dost tmavší, a leskne se ve stylu soustředných kruhů, jak to je u všech Zenbooků. Rámeček displeje a trochu i klávesnice nejsou zrovna čistě černé, jak by se mohlo zdát, ale spíše trochu nahnědlé. Nepřijde mi to jako šťastná volba, notebook vypadá stále moc pěkně, ale s pravou černou či šedou by vypadal lépe.

Celý přístroj se směrem dopředu zužuje jako nůž, jak jsem zmínil, jde o parádní 13,3" ultrabook s maximální tloušťkou stále jenom 18 mm. Displej je matný, i když velmi jemně. To je samozřejmě jednoznačné plus.

Celkově se ultrabook okolí moc líbil, i když upřímně – který tenký stříbrný ultrabook není hezký.

Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD

Zpracování

Tentokrát nejde o unibody šasi, základna je slícovaná ze svrchní a spodní strany – dvou kusů hliníku. Notebook se mírně prohýbá, ale opravdu jen mírně. Za roh jej klidně uchopit můžete. Slícování je řešeno šroubky, a je dost pevné, žádná nepříjemná spára se nekoná. Bohužel si musím postěžovat na ostrou hranu základny notebooku. Vzhledem k tomu, že v místě opěrek je už notebook téměř na úrovni desky stolu, příliš to nevadí, ale nejpříjemnější to není, a hlavně je to úplně zbytečné.

 

Překvapila mě pevnost víka, resp. vyztužení displeje. Ten totiž ukazuje stále stejně, ať už na víko zatlačíte kdekoli, nebo i točíte v krutu. Právě v krutu víko mírně zapraská, ale stále bez deformace barev a výrazné torze, při jednoduchém tlaku na víko jej takřka vůbec neprohnete. Ultrabook můžete otevřít jednou rukou, víko má takový zobáček, za který jej můžete chytit. Navís je zaklapávání notebooku řešeno magneticky, takže se jen tak nerozdělá, nicméně když stojí na stole a zaberete za víko dvěma prsty, otevřete jej naprosto bez problému. S klouby jsem problém neměl, i když by neškodilo mít možnost notebook otevřít do pořádného úhlu – tady se dostaneme max. na nějakých klasických 130 °.

Specifikace

Asus Zenbook Prime UX32VD
Cena s DPH 27 490 Kč (CZC.cz)
Zapůjčil Asus ČR / Relative PR
Hardwarová výbava
Procesor Intel Core i7-3517U (Ivy Bridge)
Počet jader (virtuálních) 2 (4)
Frekvence 1,9 GHz
Max. frekvence (turbo) 3,0 GHz
Operační paměť 4 GB (2× 2 GB DDR3 1600 MHz)
Úložiště (velikost) 500 GB
Úložiště (typ, rychlost) hybridní, 5400ot. disk a 24GB SSD
Optická mechanika
Displej 13,3", 1920 × 1080 px, IPS, polomatný
Grafická karta

Intel HD Graphics 4000
Nvidia GeForce GT 620M
--> přepínatelné (Nvidia Optimus)

Rozhraní
Výstupy na monitory HDMI, mini-VGA (s redukcí na D-Sub/VGA)
Porty (s výjimkou USB) 1× 3,5mm audio jack, redukce z USB na RJ-45
Počet portů USB 2.0
Počet portů USB 3.0 3
Čtečka paměťových karet SD/MMC/MS
Bezdrátové sítě Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 + HS
Rozměry, baterie
Rozměry 326 × 223 × 18 mm
Hmotnost 1,45 kg
Baterie šestičlánková
Výkon napájecího adaptéru 65 W
Software
Operační systém Windows 7 Professional SP1 (64bit)

Klávesnice, touchpad, displej a konektivita

Porty, konektivita, a notebook ze stran

Jak to u ultrabooků bývá, konektorová výbava je tu horší. Asus to zde řeší zaprvé dvěma přibalenými redukcemi a zadruhé „dokovací stanicí“ VariDrive – více o ní v šesté kapitole.

Osazené jsou jen levá a pravá strana. Nalevo najdete pouze jeden port USB 3.0 a čtečku SD karet, na pravé je kombinovaný 3,5mm konektor pro sluchátka/mikrofon, mini-VGA (přibalená je redukce na velký port D-Sub – VGA), HDMI, dva další porty USB 3.0, jeden z nich s funkcí PowerShare, a konektor pro napájecí adaptér.

Dále máme v balení redukci z USB na RJ-45 – síťový konektor.

Máme tu Wi.Fi 802.11a/g/n a Bluetooth 4.0, o bezdrátové sítě se tu stará Intel Centrino Advanced-N 6235.

Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD

Klávesnice

Tmavě hnědá (na první pohled černá) klávesnice je moc dobrá. Psaní na ní je tiché, když to porovnám s klávesnicí na Spectru XT, má trochu vyšší, ale stále velmi nízký zdvih, klávesy jsou ploché, tentokrát plastové, mají trochu hrubší povrch a psalo se mi dobře bez překlepů. Navíc je i bíle podsvícená, podsvícení můžete regulovat ve třech krocích, popř. ho úplně vypnout.

Přímo součástí klávesnice je i vypínač notebooku, který vlastně není ani nijak oddělen či odlišen. Jde o malou klávesu se svou svítící kontrolku v rohu klávesnice, její stisk je trochu tužší, ovšem může se stát, že ji trefíte. Naštěstí je umístěn v oblasti, kam se moc často nedostanete, tedy pokud nebudete příliš zuřivě sahat po Backspace.

Multimediální klávesy fungují standardně přes Fn. numerický blok chybí, není tu ani ve své Fn-podobě. Levý Shift je dost krátký, klávesnice celkově není tažená úplně od kraje do kraje. Funkce Home, End, PgDn a PgUp jsou tu bohužel jen na kurzorových klávesách přes Fn.

Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD

Touchpad

Máme tu známý clickpad od firmy ELAN. Fyzická tlačítka tedy chybí, znázorňuje je jen čárka na spodní straně touchpadu. Jde smaozřejmě o multidotekovou plochu s příslušnými gesty, vše funguje jak má, akcelerace je dost rychlá (na Full HD si nejspíše nastavíte o něco rychlejší) a rovnoměrná. Líbilo se mi, že ač clickpady obvykle v horní polovině nestisknete, zde už nemůžete kliknout jen na horních asi 20 % obsahu.

Povrch je trochu kontroverzní. Kolega Bokoč u Zenbooku UX31A (který má stejný touchpad) kritizoval, že hladká plocha se s trochu zpocenými prsty dost lepí a brzdí – je to částečně pravda, ale nebral bych to jako velký nedostatek – přece jen, ovládat jde notebook naprosto normálně a touchpad se s vlhkým prstem trochu kouše podobně i u řady jiných strojů. Úplně na stejný fenomén, dost možná ještě horší, si vzpomínám třeba u nedávno recenzovaného ultrabooku HP Spectre XT Pro.

 

Displej

Displej je jedním slovem excelentní, a takové panely by měly být ve všech nejen 13" přístrojích. Je tu LCD s IPS matricí, jemně matným povrchem a rozlišením 1920 × 1080 px, Full HD. Díky technologii IPS máte prakticky neomezené pozorovací úhly, i když ve v horizontálním úhlu displej velmi mírně červená (častá vada IPS).

Barvy jsou excelentní, velmi přesné bez jakékoli větší odchylky, teplota barev je tak akorát a gamma také. Rozsah podsvícení je velmi vysoký, což by s matným displejem být ani nemusel – ale tím lépe. Kontrast 1:647 je prostě fenomenální, černá je opravdu tmavá a takovou hodnotu SCR jsem naměřil poprvé.

Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy

Svítivost: 22-310 cd/m2
Kontrast: 1:647

Celkově k displeji nemám jedinou výtku, naopak by se od Asusu mohla řada jiných výrobců učit, jak dělat správně displeje notebooků.

Hardware, výkon, HD Tune, CrystalDiskMark

Hardware - vnitřnosti

Procesorem je Intel Core i7-3517U, téměř nejrychlejší ULV dvoujádro Ivy Bridge, třetí řada Core. Dvě jádra (čtyři virtuální) pracují na velmi vysoké frekvenci 1,9-3,0 GHz, což je vzhledem k architektuře opravdu hodně. K CPU tu jsou dva 2GB moduly RAM s taktem na 1600 MHz efektivně.

Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy
GPU-Z zřejmě nemá pravdu, jádro GF117 je vyráběno 28nm postupem

Grafické karty tu jsou dvě. Samozřejmě nechybí Intel HD Graphics 4000, čip integrovaný v procesoru, a přes technologii Nvidia Optimus se v zátěži může bezešvě zapínat i diskrétní Nvidia GeForce GT 620M. Jde stále o architekturu Fermi, ovšem s jádrem GF117 zmenšeným na hustotu integrace 28 nm. Spotřeba je tedy i tak velmi nízká a dovolí osadit grafiku do ultrabooku. Jádro parametrově odpovídá oblíbené GeForce GT 540M (96 CUDA jader), paměti jsou ovšem jen na 64b sběrnici, což výkon dost omezuje.

 

Coby úložiště je tu 5400otáčkový disk s kapacitou 500 GB, model Hitachi HTS545050A7E380, k němu jako velká cache na často používané soubory 24GB SSD, Sandisk i100.

Výkon

Procesor má výkonu víc než dost, i když jde o nízkonapěťový čip, příliš často jej moc nezatížíte. 4 GB RAM jsou i dnes stále dostatek.

Grafická karta je omezena svou sběrnicí, celkově není o tolik rychlejší než HD Graphics 4000, nicméně se hodí, zvláště pokud chcete hrát hry v plném rozlišení panelu. Ne že by to bylo s danou GeForce nějaké terno, pořád se ale můžete těšit na desítky procent navíc oproti už tak celkem bez problému použitelné HDG 4000.

Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy

Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy
Jedinou vadou je zde disk. Pravda, s SSD v hybridním zapojení se posouváme z hlediska systémové odezvy daleko od klasických disků, nicméně čistokrevné SSD by na tom bylo ještě mnohem lépe, tato hybridní kombinace opravdu zabere jen u častěji používaných souborů, které si SSD načte jako cache. Asus ovšem už za dost šílenou cenu 36 990 Kč nabízí dokonce tento model, Zenbook Prime UX32VD, se dvojicí 128GB SSD v poli RAID0, můžete si tak připlatit za doslova bleskových 256 GB.

Grafy: Cinebench R11.5, x264 BenchMark FHD, PCMark Vantage

Poznámka: Procesory a grafické karty nebyly měřeny na přesně srovnatelných konfiguracích.

Cinebench R11.5 prověří výkon procesoru pro rendering náročných grafických scén. Měří se výkon jednoho jádra (vlákna) a celého procesoru.

Cinebench R11.5
[body, vyšší je lepší]

Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy

x264 BenchMark FHD testuje výkon procesoru při převádení 1080p videoklipu při použití kodeku H.264.

x264 BenchMark FHD
[fps, vyšší je lepší]

Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy

PCMark Vantage měří výkon počítače jako celku. Celkové skóre přibližně odpovídá celkové rychlosti typické práce na PC, je značně ovlivněno reálnou rychlostí disku a také procesoru, promítá se do něj ale vše, včetně třeba grafické karty. Uvádíme i HDD Score, resp. Storage Score, kde se zkoumá rychlost jednotlivých úkonů náročných na disk.

 

PCMark Vantage
celkové body a HDD Score
[body, vyšší je lepší]

Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy

Grafy: 3DMark Vantage, 3DMark 11

Poznámka: Procesory a grafické karty nebyly měřeny na přesně srovnatelných konfiguracích.

3DMark Vantage je podobným nástrojem od Futuremarku, jen o dva roky novějším, používá DirectX 10 a už se tu pracuje s fyzikálními výpočty. Testujeme v základním nastavení, tzn. v rozlišení 1280 × 1024 px v profilu Performance, výsledky jsou tak ve tvaru Pxxxx.Níže najdete i graf GPU Score.

3DMark Vantage
[body, vyšší je lepší]

Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy

3DMark Vantage - GPU Score
[body, vyšší je lepší]

Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy


3DMark 11 je nejnovějším benchmarkem od Futuremarku, pracuje s DirectX 11 a pokročilou fyzikou i trochou teselace. Testujeme v základním nastavení v profilu Performance, výsledky jsou tedy ve tvaru Pxxxx.

 

3DMark 11
[body, vyšší je lepší]

Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy

3DMark 11 - Graphics Score
[body, vyšší je lepší]

Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy


Výdrž, provozní vlastnosti, software

Výdrž, hluk a zahřívání

Jako obvykle se nelekejte slabších výsledků v testech výdrže, naše testy jsou opravdu celkem náročné a pokud budete notebook používat nějak nenáročně, můžete se dostat i někam jinam. Asus uvádí výdrž 7 h, my jsme přibližně čtyři hodiny surfovali po webu nebo přehrávali film. Není velký problém se ale dostat na vyšší hodnoty, pokud si třeba ztmavíte displej, vypnete Wi-Fi a jen něco budete psát ve Wordu, 7 h může být klidně reálných.

  • Web (ExtraNotebook.cz v Chrome, obnovování každých 15-20 s, Wi-Fi, poloviční jas): 3:47 h
  • Film (smyčka 720p Pulp Fiction v Media Player Classic, hlasitost 20 %, Wi-Fi, poloviční jas): 4:04 h

Hluk, resp. ticho, dávám rovnou do plusů. Asus chlazení vyřešil moc dobře, regulace otáček ventilátoru pracuje inteligentně skutečně v závislosti na teplotě a postupně zvyšuje či snižuje rychlost, v klidu nebyl notebook téměř slyšet, v zátěži už se rozfičel, ale vzhledem k tomu, že šlo opravdu o hluboký zvuk, celkově můžu pochválit Zenbook UX32VD jako všeobecně celkem tichý notebook, obzvláště tichý ultrabook. Co ovšem v klidu jasně uslyšíte, je hrabání hlaviček pevného disku.

 

V klidu se teploty pohybovaly kolem 45-50 °C, v silné zátěži potom stoupaly až k 85 °C. To není zlé. Celkově se notebook ani moc nezahříval, v zátěži trochu zteplala spodní strana základny, jinak ale bylo možné bez problému pokračovat v práci, oněch děsivých 85 °C opravdu nepocítíte.

Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy
teploty – klid

Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy
teploty – zátěž

Přibalený 65W adaptér nabil notebook za 2:05 h.

Zvuk

Zvuk je dalším plusem. Už několikrát jsem se přesvědčil, že zatímco Beats je jen neškodná nálepka, která toho o kvalitě zvuku moc nevypovídá, reproduktory Bang & Olufsen ICEpower, jaké používá Asus, jsou mnohem lepší. Zvuk byl opravdu čistý a ač jste samozřejmě z hlubokých basů nic neměli, ty střední dovedly notebook pořádně rozvibrovat. Ocenil jsem, že i na maximální hlasitost notebook stále zvládal všechny tóny zahrát velmi přesně a jasně.

Mírným negativem může být slabší rozsah hlasitosti. Nicméně si myslím, že byste jej ani tak nevyužili. Když to srovnám se Spectrem XT se zvukem Beats, Spectre byl o trochu hlasitější, zase ale horní polovinu škály hlasitosti už zabíral značně deformovaný zvuk, Asus hraje o něco tišeji, tichou místnost ovšem dokáže stále slušně ozvučit a zvuk je moc pěkný.

Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD

Asus VariDrive – „dokovací stanice“

K Zenbooku jsem dostal i speciální replikátor portů, Asus VariDrive. VariDrive není standardním příslušenstvím, musíte si ji dokoupit, a nejde zrovna o dostupnou záležitost. Jde o celkem stylovou stříbrnou věc, kterou můžete buď položit, nebo postavit, přes port USB 3.0 ji připojíte k Zenbooku a následně si můžete užívat tří portů USB 3.0, HDMI, D-Subu (VGA), síťového konektoru RJ-45 s 1Gb/s Ethernetem a zejména mechaniky DVD-RW.

Zpočátku se mi dost nezdálo, že se ona „dokovací stanice“ musí připojovat i na svůj adaptér. Ono mít ji připnutou do zásuvky i k notebooku značně zhoršuje mobilitu. Ovšem adaptér je tu jen pro dodatečnou energii pro porty USB 3.0 a hlavně pro pohon mechaniky. Například síťový kabel jsem do VariDrive zapojil a rozchodil bez problémů.

Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD

Software

Na notebooku je nainstalován OS Microsoft Windows 7 Professional, pochopitelně s balíčkem SP1 a v 64bitové verzi. Na ploše najdete tradičně přepínače a widgety Power4Gear. Nechybí tu pochopitelně ani Microsoft Office 2010 ve verzi Starter.

Výsledky testů a screenshoty

Výsledky benchmarků

Souhrnné testy výkonu PC
PCMark Vantage 10 559; Memories: 6 757, TV and Movies: 3 814, Gaming: 11 214, Music: 10 590, Communications: 11 109, Productivity: 9 819, HDD: 16 592
PCMark 7 2 538; Lightweight: 2 320, Productivity: 2 058, Creativity: 2 710, Entertainment: 2 412, Computation: 3 019, Storage: 2 040
3DMark 06
3DMark Vantage P4265; GPU Score: 3 609, CPU Score: 9 377
3DMark 11 P1133; Graphics: 1 009, Physics: 3 952, Combined: 994
Testy výkonu procesoru
CineBench R11.5 xCPU: 2,80 pts., 1CPU: 1,21 pts.
x264 Benchmark FHD 8,3 fps
Testy výkonu SSD
CrystalDiskMark 3 (čtení) Seq: 103,5 MB/s, 512k: 41,15 MB/s, 4k: 0,525 MB/s, 4k QD32: 1,058 MB/s
CrystalDiskMark 3 (zápis)

Seq: 94,94 MB/s, 512k: 29,80 MB/s, 4k: 0,536 MB/s, 4k QD32: 0,542 MB/s

HD Tune 2.55 Min.: 49,7 MB/s, Max.: 403,1 MB/s, Průměr: 93,0 MB/s, přístupová doba: 19,6 ms
AS SSD copy benchmark ISO: 30,41 MB/s, Program: 16,73 MB/s, Game: 25,96 MB/s
Testy výdrže
Výdrž web - 1 tab (čas) 3:47 h
Výdrž video (čas) 4:04 h

 

Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy Asus Zenbook Prime UX32VD – screenshoty a grafy

 

Závěr, plusy a mínusy

Závěr

Řada Zenbook Prime se Asusu povedla, to už víme dlouho. Model UX32VD bych neváhal doporučit, i když se mi osazení celkem pomalého disku s malým SSD jako cache moc nezamlouvá, cenu to hodně srazilo, reálně je notebook pořád docela svižný a za 27,5 tis. Kč můžete mít Zenbook Prime s naprosto dokonalým displejem, dobrým zvukem i hlukem, podsvícenou klávesnicí, Core i7 a přepínatelnou GeForce GT 620M.

Konkurencí v téhle cenové hladině může být právě třeba HP Spectre XT, který vás potěší bleskovým SSD a asi ještě o fous lepší klávesnicí, ale zklame ve všech ostatních ohledech. Pokud vám nevadí trochu pomalejší disk nebo si jej chcete vyměnit, je Asus Zenbook Prime UX32VD vynikající volbou.

Plusy / mínusy
designově povedený ultrabook jen pomalejší hybridní disk
excelentní displej nešikovně umístěný vypínač
tichý ventilátor RJ-45 jen přes redukci
kvalitní zvuk  
podsvícená klávesnice  
dedikovaná grafická karta  
rychlý procesor  

 

CS24

Asus Zenbook Prime UX32VD
Cena s DPH 27 490 Kč (CZC.cz)
Zapůjčil Asus ČR / Relative PR
Hardwarová výbava
Procesor Intel Core i7-3517U (Ivy Bridge)
Počet jader (virtuálních) 2 (4)
Frekvence 1,9 GHz
Max. frekvence (turbo) 3,0 GHz
Operační paměť 4 GB (2× 2 GB DDR3 1600 MHz)
Úložiště (velikost) 500 GB
Úložiště (typ, rychlost) hybridní, 5400ot. disk a 24GB SSD
Optická mechanika
Displej 13,3", 1920 × 1080 px, IPS, polomatný
Grafická karta

Intel HD Graphics 4000
Nvidia GeForce GT 620M
--> přepínatelné (Nvidia Optimus)

Rozhraní
Výstupy na monitory HDMI, mini-VGA (s redukcí na D-Sub/VGA)
Porty (s výjimkou USB) 1× 3,5mm audio jack, redukce z USB na RJ-45
Počet portů USB 2.0
Počet portů USB 3.0 3
Čtečka paměťových karet SD/MMC/MS
Bezdrátové sítě Wi-Fi 802.11n, Bluetooth 4.0 + HS
Rozměry, baterie
Rozměry 326 × 223 × 18 mm
Hmotnost 1,45 kg
Baterie šestičlánková
Výkon napájecího adaptéru 65 W
Software
Operační systém Windows 7 Professional SP1 (64bit)

Galerie fotografií

Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD Asus Zenbook Prime UX32VD

Byl pro vás článek přínosný?