Hlavní navigace

Avast Antivirus 8 byl dokončen. Nyní s nástrojem na aktualizací programů

1. 3. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Netrvalo dlouho a vývojáři úspěšně uzavřeli zkušební období. Nyní si můžete stáhnout Avast 8, který ze všech novinek zřejmě nejvíce překvapí předělaným prostředím. Tomu staršímu se příliš nepodobá. Je očividné, že se autoři snažili, aby bylo dobře ovladatelné na dotekových obrazovkách, současně je patrná snaha o zjednodušení a větší vstřícnost vůči méně pokročilým uživatelům. Dle mého názoru se skutečně podařilo zpřehlednit košaté možnosti. Antivir nabízí opravdu dost možností a pracovat můžete s každou komponentou zvlášť – zejména se štíty.

Tip: Microsoft skutečně uvolnil Security Essentials 4.2. Seznam novinek nepřihodil

Nebudeme to ale zbytečně protahovat, osmý Avast jsme rozebírali již při vydání bety, a věnovat se mu budeme ještě v samostatném článku. Touto cestou bychom vás především chtěli upozornit na to, že si již můžete stáhnout ostrou verzi. Pokud patříte k 177 milionům uživatelů, patrně víte, že produkt můžete zadarmo a legálně stáhnout z webu www.avast.com. Kdyby vám bezplatná ochrana nestačila, můžete sáhnout po jedné z vybavenějších edicí, včetně nové Premier.

 

Vývojáři zlepšili technologie na detekci virů a jiných škodlivin, avšak přidali také pár uživatelsky vděčných funkcí. Modul pro kontrolu softwaru v počítači vám oznámí, že nepoužíváte poslední verze aplikací. V edici Premier je antivir pak zcela automaticky zaktualizuje. Snaha zabránit napadení počítače skrze zastaralou verzi nějakého programu, je jistě chválihodná. Jiná novinka pro změnu vypadá, jako by si odskočila z CCleaneru. Avast se totiž naučil čistit prohlížeče.

Odebere nepraktické lišty či jiné doplňky, které se v prohlížečích dost často objeví omylem. Ochrana více spoléhá na cloud, aspoň při snaze objevit novou breberku ano. Dopředu se dere vylepšený režim sandboxu, jenž podezřelý kód izoluje od zbytku systému. Na pozadí rovněž ožil mechanismus, nazvaný pěkně (marketingově) Evo­‑Gen. Pomáhat bude zejména s dosud neznámými hrozbami, což, jak víme, je podle některých testů Achillova pata Microsoft Security Essentials.

MM_AI

Avast s pořadovým číslem osm
Avast s pořadovým číslem osm

Zdroj: Tisková zpráva

Byl pro vás článek přínosný?