Hlavní navigace

Aktivní potlačení hluku i v levnějších sluchátkách? Qualcomm má řešení

26. 3. 2020

Sdílet

Zdroj: Sony

Americký Qualcomm dnes představil dva čipy pro plně bezdrátová sluchátka, která by díky nim mohla být levnější i déle vydržet na jedno nabití. SoC označené jako QCC304X zamíří do nižší a střední třídy, model QCC514X pak bude highend. Oba čipy podporují aktivní potlačení hluku (ANC) a hlasové asistenty. Levnější model ale bude asistenta vyvolávat pouze po stisku tlačítka (či dotykové plošky na sluchátkách), vyšší pak umí poslouchat na povel (např. Hey, Google).

Čipy by měly být maximálně efektivní. Podle vyjádření zástupců firmy vydrží sluchátka s běžnou 65mAh baterkou hrát až 13 hodin (zřejmě bez ANC), obvyklé hodnoty jsou spíš poloviční. Protože jde o výrobu Qualcommu, počítat také můžete s podporou kodeků aptX (HD). Co bohužel nevíme, je podporovaná verze Bluetooth a dostupnost LE Audia, které též prodlužuje výdrž a přináší další funkce.

RECENZE: Sony WF-1000X M3 jsou nejlepší in-ear sluchátka s ANC

Zato se Qualcomm chlubí funkcí TrueWireless Mirroring, která zlepší stabilitu přenosu. S mobilem bude vždy aktivně komunikovat jen jedno sluchátko, ale druhé přenos zrcadlí. Pokud si uživatel aktivní sluchátko vyndá, úlohu převezme to druhé. Sluchátka si také mohou prohodit úlohu, pokud jedno z nich má horší signál než druhé.

Ve kterých sluchátkách a kdy se nové čipy objeví, zatím Qualcomm neupřesnil.

Zdroj: Qualcomm