Hlavní navigace

Bill Gates předpovídá konec Googlu a Amazonu, Microsoft je má sfouknout pomocí AI

23. 5. 2023

Sdílet

Zdroj: Kuhlmann / MSC
Bývalý šéf Microsoftu na konferenci věnované umělé inteligenci AI Forward 2023 v San Franciscu řekl, že vyhledávače Google či Amazon budou brzy zastaralé a lidé je nebudou potřebovat.

Pokud se umělá inteligence bude vyvíjet současným tempem a začne chápat vzorce lidského myšlení, už nikdy nepůjdete na web zaměřený na vyhledávání. Podle Gatese umělá inteligence nastavuje budoucí ekonomiku již nyní, píše CNBC.

Gates věří, že na špici bude právě jeho bývalá firma, přestože v tomto oboru se daří i startupům. Microsoft již dříve integroval ChatGPT do prohlížeče Edge, do Bingu a dalších aplikací. Začátkem roku provedl obří investici ve výši 10 miliard dolarů do OpenAI (jejím zakladatelem je mj. Elon Musk a projektu se účastní i Amazon prostřednictvím své divize Web Services). Zkrátka v AI všichni nějakým způsobem spolupracují a současně si hrají na svých písečcích.

Microsoft má dnes akci Build, na které představuje své novinky. Celý Build se točí kolem AI a jednou z nových funkcí je přidání asistenta (Windows Copilot) poháněného umělou inteligencí do Windows 11. Copilot má pomáhat kromě vyhledávání ve Windows i s psaním a částečně ovládáním systému. Microsoft pro své AI hojně využívá vlastní cloud Azure.

Bill Gates dále řekl, že „umělá inteligence by mohla narušit současné obchodní modely, ale do té doby budou velké technologické společnosti postupně jen vkládat prvky AI do svých produktů. Kdo první vyvine skutečně použitelného asistenta, získá velký náskok“.