Hlavní navigace

BitFenix představil novou mini skříň Prodigy M. Pojme mATX desku a dvě grafiky

15. 8. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

Společnost BitFenix představila novou verzi své populární skříně Prodigy, určené původně pro desky formátu Mini-ITX. Nový model s přívlastkem M si však při zachování stejných rozměrů poradí díky úpravám i s deskami Micro-ATX a velkými duálními grafickými kartami.

Stejně jako standardní model i Prodigy M má rozměry 250 × 404 × 359 mm. Možnost osazení větší Micro-ATX desky (pět pozic) byla dosažena jen výraznými vnitřními úpravami. Pozice pro zdroj byla přesunuta do přední části skříně. Zdroj se osazuje ve svislé poloze a pro zapojení si vyžaduje speciální napájecí kabel, který je součástí balení. V případě stavby výkonného herního stroje je možné osadit dvě grafické karty. Základní deska je umístěna obráceně a grafické karty jsou tak v horní části skříně. Pro zlepšení odvodu tepla od karet je možné na strop skříně osadit dva 120mm ventilátory.

Ve spodní částí skříně je prostor pro dva 120mm ventilátory (osazen je jeden). Dvojici je však možné zaměnit za jeden větší s průměrem 200 nebo 230 mm. V zadní svislé části je umístněn další 120mm ventilátor, který je možné v případě potřeby zaměnit za 140mm variantu. Skříň je uzpůsobena i na vodní chlazení a lze do ní osadit 120mm, nebo tenký 240mm radiátor. Na dno skříně je možné umístit dva 3,5" nebo tři 2,5" disky. Na odmontovatelný svislý panel pak další tři ve 2,5" variantě (nebo dva v 3,5" provedení).

MM_AI

„Přední“ panel je podobně jako u klasické verze Prodigy řešen poměrně netradičně na pravé bočnici. Nachází se na něm dva USB 3.0 konektory, audio vstup a výstup a taky vypínací a resetovací tlačítko. Prodigy M by měla být dostupná na konci září nebo začátkem října, a to v černém a bílém provedení. Podobně jako v případě základní varianty se však můžeme později dočkat i jiných barev. Skříň by se měla prodávat za ceny kolem 2100 korun.

Zdroj: bitfenix.com, anandtech.com

Byl pro vás článek přínosný?