Hlavní navigace

Blaze jsou první chytré hodinky Fitbitu, které opravdu vypadají jako hodinky [CES]

Sdílet

Zdroj: Redakce

Fitbit je podle analýzy IDC s přehledem největším výrobcem nositelností na světě. V uplynulém čtvrtletí firmě patřila více než pětina trhu. Na CESu Fitbit ukázal první zařízení, které necílí jen na sportovce, ale coby chytré hodinky nemají dělat ostudu ani u saka nebo dámských šatů.

Fitbit BlazeFitbit Blaze

Blaze svůj původ nicméně nezapřou, stále je to především fitness gadget, i když zabalený do stylového kabátku. Hodinky sledují sportovní aktivity, ať už si je navolíte ručně, nebo je Blaze zkusí rozpoznat a vyhodnotit automaticky. Nechybí jim kontinuální měření pulzu. GPS ale bohužel neobsahují, pro přesný záznam pohybu budete potřebovat spárovaný mobil.

" width="560" height="315" frameborder="0">

Displej s úhlopříčkou 1,25" a rozlišením 240 × 180 px je barevný, dotykový a chrání jej Gorilla Glass 3. Spolu s vnitřnostmi i úsporný. Podle Fitbitu hodinky vydrží až 5 dní, nabijí se do 120 minut. Uvnitř se nachází tříosý akcelerometr a výškoměr. Díky nim spočívá, kolik přes den ujdete kroků, kolik vyjdete schodů a jak dobře v noci spíte. Nechybí ani vibrační motorem pro tiché buzení nebo upozornění z mobilu. Přes Bluetooth umí Blaze ovládat hudební přehrávač a říct, kdo vám volá, píše nebo co vás podle kalendáře čeká. Prostě jako všechny ostatní chytré hodinky.

Fitbit Blaze

Hlavní výhodou Blaze je zapojení do celého ekosystému Fitbitu čítajícího kromě povedené aplikace například i chytrou osobní váhu Aria. Nevýhodou je zase chybějící voděodolnost. Déšť, pot nebo mytí rukou hodinkám nevadí, ale na plavání nejsou.

Fitbit Blaze se začnou prodávat v březnu za 230 eur (6200 Kč). K dispozici budou ve třech barevných variantách pásků a třech délkách. Kožené nebo kovové pásky budou stát 140, respektive 100 eur.

MM_AI

 

Zdroj: Fitbit

Byl pro vás článek přínosný?