Hlavní navigace

Největší virtuál BleskMobil zlevňuje datové balíčky. Ceny pobaví i rozpláčou

Sdílet

Blesk Mobil byl na podzim 2012 prvním českým virtuálním operátorem působícím ve 2G a 3G sítích. Jestli jej vůbec za virtuála můžeme považovat. Sice jde o samostatnou značku, ale ta patří O2. To také fakticky celou službu provozuje. Jen o marketing se stará společnost Czech News Center, vydavatel Blesku, Reflexu atd.

I tak ale nováček přinesl svěží vítr, neboť ze všech tehdy dostupných předplacenek nabídl nejlevnější volání, SMS i data. Sazbu 2,50 Kč za minutu hovoru a 1,50 Kč za SMS si ponechal více než šest let až doposud, v tomhle ohledu se obecně trh příliš neposunul. S daty je to o něco lepší. Doby, kdy se platila koruna za každý megabajt, už je skoro pryč.

BleskMobil navíc od 21. února 2019 datovou nabídku ještě „zatraktivní“. Doteď nabízel 400 MB za 100 Kč, 750 MB za 200 Kč a 1,5 GB za 300 Kč. Jednorázové obnovení stejného množství už bylo za polovinu. Za dva týdny budou balíčky i obnovení levnější o korunu. Přesně tak. Kupříkladu nejlevnější balíček se 400 MB bude stát 99 Kč, obnovení je za 49 Kč.

Virtuál přidá ještě nový čtvrtý balíček s 5 GB za 399 Kč. U něj se už jednorázově obnovuje jen 1,5 GB za 199 Kč. Volitelně lze použít autodokupování dat, kde každých 120 MB stojí 12 Kč.

MM_AI

Datová legrace

Mění se také denní balíčky. Již od roku 2012 se platilo 20 Kč za 50 MB, které bylo možné vyčerpat do konce dne aktivace. Nově půjde 50 MB vyčerpat férověji do 24 hodin od aktivace. Ale balíček již zdražil na 25 Kč.

Aby těch úžasných výhod nebylo málo, tak Blesk Mobil nebude do běžných dat započítávat surfování na webu reflex.cz. Doteď byly mimo limity postaveny bleskmobil.cz, blesk.cz, isport.cz a auto.cz. Je velmi pravděpodobné, že tím operátor porušuje evropské nařízení o síťové neutralitě. Pro O2 to ovšem není nic nového.

Byl pro vás článek přínosný?