Hlavní navigace

Britský bar zablokuje mobilní signál. Chce, aby si lidé uvnitř povídali

Sdílet

Zdroj: Redakce

Steve Tyler, majitel baru The Gin Tub nacházejícího se v jihoanglickém městečku Hove, chce, aby se lidé uvnitř jeho podniku bavili s přítomnými hosty a neměli v rukou celou dobu smartphone s Messengerem. Proti antisociálnímu chování přišel s dramatickým řešením – z baru udělal jednu velkou Faradayovu klec.

Bar The Gin Tub
Návštěvníci se mají bavit s lidmi vevnitř (foto: TGT)

Ve stěnách a stropech podniku jsou kovové části, které brání elektromagnetickému signálu v průchodu dovnitř. Na oficiálním webu přiznává, že klec není dokonalá podle vojenských standardů, ale oslabí signál natolik, že bude dostupný jen u oken.

Bar The Gin Tub
Zavolat bude možné z pevných telefonů (foto: TGT)

Byla to jediná možnost, jak signál legálně potlačit, protože rušičky mobilního signálu jsou v Británii již 10 let postaveny mimo zákon. Uvnitř baru se pak nachází stylové křesla se stolky a starými telefony s ciferníkem, pokud by si někdo opravdu potřebovat zavolat.

Blokování mobilů přineslo baru velkou mediální pozornost, takže by mohli nápad převzít i jiní. Pokud to ovšem neodradí lidi, aby na taková místa vůbec chodili. U nás se pochopitelně žádné Faradayovy klece stavět nebudou, signál v interiérech chybí i bez nich…

 

Zdroj: BBC