Hlavní navigace

Brno v novém, Google Maps aktualizoval letecké snímky

7. 6. 2016

Sdílet

Zdroj: Redakce

Google aktualizoval některé letecké znímky, zcela nové je například Brno. Současné podklady jsou odhadem maximálně dva tři měsíce staré, ale pokud máte zapnutou 3D vrstvu, uvidíte zatím ještě starší verzi. Pro nové mapy je třeba v prohlížeči vybrat Menu | Earth | 3D vypnuto. Brno bylo prvním městem v Česku se 3D modelem a snímkování přes Lidary bude zřejmě probíhat zase jindy.

Prahy se nové snímky zřejmě netýkají, tam se dá celkem snadno poznat, že pocházejí ze dne, kdy se konal maraton (z letadla to připomíná zombie apokalypsu). Na snímku brněnského centra můžete vidět staré parkoviště, Google Mapy už zobrazují stavbu podzemích garáží.


Google Mapy: letecký snímek vs. 3D zobrazení (Lidar)

Pro srovnání, takto momentálně vypadají Mapy.cz od Seznamu. Vlevo opět letecký snímek, vpravo 3D model. Seznam pro 3D model nepoužívá Lidary (laserové zaměřování), ale vytváří jej z více snímků pod různými úhly.


Mapy.cz: letecký snímek vs. 3D zobrazení (složení z více snímků)

Pro Google i Seznam platí, že ve 3D jsou jen větší města (i když pokrytí se postupně rozšiřuje), zatímco letecké snímky najdete na celém území. Změnily se snímky i u vás? Dejte nám vědět v komentářích.

zdroj: followyourworld.appspot.com