Hlavní navigace

Češi na nové virtuály teprve čekají, na Slovensku už první dva skončili

18. 2. 2013

Sdílet

Zdroj: Redakce

V České republice loni spustil služby BleskMobil, letos přijde firemní GTS a z VoIP se do mobilních sítí dostane například Voocall nebo Odorik.cz. Sousední Slovensko mělo ještě loni pět oficiálních virtuálních operátorů, dva z nich však před koncem roku ukončili svou činnost, píše deník hnonline.sk.

SLOVENŠTÍ OPERÁTOŘI

Mobilní: O2, Orange, Telekom (T-Mobile)
Virtuální:
Tesco Mobile, Swan Mobile, FunFón, Mphone, Naymobile

Skončil Mphone, který provozovala společnost Metro Cash and Carry v síti Slovak Telekomu (T-Mobilu). Firma se už prý chce věnovat pouze finančním službám. Z trhu zmizel bez udání důvodu i Naymobile, jež využíval infrastruktury O2.

KL hlasovani

Analytik Home Creditu Michal Kozub tvrdí, že tamní zákazníci jsou konzervativní a nemají v oblibě elektronické služby. Navíc byl konkurenční boj velmi nákladný. Klíčové je hned při vstupu na trh získat hodně klientů, ale na Slovensku se rychle objevilo několik virtuálů, takže se síly roztříštily.

To jsou důležité poznatky i z českého pohledu. U nás jsou zákazníci rovněž konzervativní, bojí se elektronických služeb a letos se nejspíš objeví několik virtuálů ve stejné době. Tři oficiálně potvrzené subjekty z úvodu článku se objeví v během jara a léta. Bude se opakovat stejný scénář?

Byl pro vás článek přínosný?